Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 listopada 202211:34

Niezapomniane mikołajki z wylotem z Wrocławia. Sprawdź kierunki i ceny

Reklama
Region:

Obserwowanie reniferów, poznawanie historii dinozaurów, a także wizyta w krainie klocków Lego i najciekawszych oceanariach Europy. Mikołajki to idealny czas, by sprawić dzieciom niezwykły prezent i polecieć z Wrocławia do europejskich stolic, Legolandu, Portugalii czy na Islandię. Sprawdźcie najlepsze terminy w grudniu!

Świętego Mikołaja można spotkać nie tylko w dalekiej Laponii, ale i w nadmorskim Porto, zimnej, ale zawsze pięknej Islandii czy w migoczących tysiącem światełek Londynie i Paryżu. Początek grudnia to najlepszy czas, by zdecydować się na podróż samolotem z Wrocławia i spędzić mikołajki w najsłynniejszych miastach Europy.

- Obserwujemy, że podróżni coraz chętniej decydują się na krótkie podróże z wylotem z Wrocławia, które pozwalają im celebrować ważne chwile w życiu w najciekawszych zakątkach Europy. Mikołajki to właśnie jedna z takich okazji. To czas, kiedy można pokazać dzieciom świat i odkryć przed nimi największe europejskie atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Mikołajki w Europie – co wybrać?

Decydując się na wylot z dzieckiem na mikołajkowy i około mikołajkowy wyjazd warto brać pod uwagę zarówno sprawdzone kierunki, w tym m.in. europejskie stolice, ale także te nieco mniej popularne lokalizacje, które również oferują nieszablonowe i intrygujące atrakcje dla najmłodszych.

Legoland

Myśląc o mikołajkach, nie można pominąć oczywiście słynnego Legolandu. Wybierając się do Billund w terminie 11-15 grudnia (114 zł za bilet w obie strony), możemy skorzystać ze wspaniałej okazji do podziwiania parku rozrywki w bożonarodzeniowej szacie - rozświetlonego tysiącem światełek i udekorowanego 400 choinkami.

Islandia

Idealnym wyborem dla nieco starszych dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas, będzie Islandia. W terminie 2-9 grudnia polecimy do Reykjaviku za 508 zł w obie strony. Tydzień wystarczy, by dokładnie poznać stolicę Islandii i skorzystać z gorących basenów, a także odwiedzić muzea takie jak Centrum Zorzy Polarnej, Muzeum Wielorybów czy skansen Árbæjarsafn. Punktem obowiązkowym na mapie stolicy jest także zoo, w którym żyją lisy polarne i renifery. Pozostałe dni na Islandii warto przeznaczyć na podróż w rejon Golden Circle, czyli terenu z największą liczbą naturalnych atrakcji na Islandii.

Porto

- Ciekawą propozycją na mikołajki będzie Porto, nasza nowość w zimowym rozkładzie lotów. Pierwsze samoloty startują z Wrocławia do Portugalii 11 grudnia w niedzielę. To właśnie idealny czas, by wybrać się na czterodniowy około mikołajowy city break nad Ocean Atlantycki – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Temperatura w Porto w grudniu wynosi nawet 14°C, co będzie miłą odmianą od minusowych temperatur przewidywany w tym czasie we Wrocławiu. Jedną z największych atrakcji dla dzieci w tym mieście jest Sea Life, czyli wielkie oceanarium z podwodnym tunelem, nad którym przepływają płaszczki i rekiny. Dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w interaktywnym muzeum Świat Odkryć prezentującym historię portugalskich odkryć geograficznych. Spędzając czas w Porto, nie można pominąć także wycieczki w koronach drzew, czyli TreeTop Walk i parku biologicznego Gaia, w którym znajdują się: zoo, rezerwat ptaków i wielkie figury dinozaurów. Wylot do Porto można zaplanować od niedzieli do środy (11-14 grudnia - 640 zł* w obie strony) lub od środy do niedzieli (w terminie 14-18 grudnia - 695 zł za bilet w obie strony).

Europejskie stolice

Wyborem, który zawsze się sprawdzi na mikołajki, będą europejskie stolice takie jak Paryż i Londyn, a także stolica Katalonii, czyli Barcelona. Do Londynu możemy polecieć w terminie 2-6 grudnia, płacąc 278 zł za bilet w obie strony. Główną atrakcją w stolicy Wielkiej Brytanii jest z pewnością Muzeum Historii Naturalnej. Warto również obejrzeć woskowe figury celebrytów w muzeum Madame Tussauds czy wybrać się na przejażdżkę London Eye.

Równie interesujący dla dzieci będzie również Paryż. W terminie 4-9 grudnia możemy się tam wybrać za 389 zł (bilet w obie strony na lotnisko Paryż-Beauvais). W stolicy Francji na pewno trzeba obejrzeć park zoologiczny mieszczący się w Lasku Bulońskim i będący jednym z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Na liście atrakcji są jeszcze: Muzeum Historii Naturalnej, interaktywne wystawy w Miasteczku Dzieci i oceanarium.

Barcelona

Dla małych miłośników sportu idealnym wyborem będzie podróż mikołajkowa do Barcelony. Atrakcją numer jeden dla zapalonych fanów piłki nożnej będzie z pewnością zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Dla zwolenników nauki i ciekawych eksperymentów obowiązkowa będzie wizyta w CosmoCaixa, czyli interaktywnym muzeum nauki. Odwiedzając Barcelonę, nie można pominąć słynnego akwarium. Do Barcelony, na lotnisko El Prat, można polecieć z Wrocławia w terminie 8-11 grudnia (558 zł) lub 4-8 grudnia (558 zł).

* Ceny biletów w dniu 28.11.2022.

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.