Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 listopada 202211:34

Niezapomniane mikołajki z wylotem z Wrocławia. Sprawdź kierunki i ceny

Niezapomniane mikołajki z wylotem z Wrocławia. Sprawdź kierunki i ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Obserwowanie reniferów, poznawanie historii dinozaurów, a także wizyta w krainie klocków Lego i najciekawszych oceanariach Europy. Mikołajki to idealny czas, by sprawić dzieciom niezwykły prezent i polecieć z Wrocławia do europejskich stolic, Legolandu, Portugalii czy na Islandię. Sprawdźcie najlepsze terminy w grudniu!

Świętego Mikołaja można spotkać nie tylko w dalekiej Laponii, ale i w nadmorskim Porto, zimnej, ale zawsze pięknej Islandii czy w migoczących tysiącem światełek Londynie i Paryżu. Początek grudnia to najlepszy czas, by zdecydować się na podróż samolotem z Wrocławia i spędzić mikołajki w najsłynniejszych miastach Europy.

- Obserwujemy, że podróżni coraz chętniej decydują się na krótkie podróże z wylotem z Wrocławia, które pozwalają im celebrować ważne chwile w życiu w najciekawszych zakątkach Europy. Mikołajki to właśnie jedna z takich okazji. To czas, kiedy można pokazać dzieciom świat i odkryć przed nimi największe europejskie atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Mikołajki w Europie – co wybrać?

Decydując się na wylot z dzieckiem na mikołajkowy i około mikołajkowy wyjazd warto brać pod uwagę zarówno sprawdzone kierunki, w tym m.in. europejskie stolice, ale także te nieco mniej popularne lokalizacje, które również oferują nieszablonowe i intrygujące atrakcje dla najmłodszych.

Legoland

Myśląc o mikołajkach, nie można pominąć oczywiście słynnego Legolandu. Wybierając się do Billund w terminie 11-15 grudnia (114 zł za bilet w obie strony), możemy skorzystać ze wspaniałej okazji do podziwiania parku rozrywki w bożonarodzeniowej szacie - rozświetlonego tysiącem światełek i udekorowanego 400 choinkami.

Islandia

Idealnym wyborem dla nieco starszych dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas, będzie Islandia. W terminie 2-9 grudnia polecimy do Reykjaviku za 508 zł w obie strony. Tydzień wystarczy, by dokładnie poznać stolicę Islandii i skorzystać z gorących basenów, a także odwiedzić muzea takie jak Centrum Zorzy Polarnej, Muzeum Wielorybów czy skansen Árbæjarsafn. Punktem obowiązkowym na mapie stolicy jest także zoo, w którym żyją lisy polarne i renifery. Pozostałe dni na Islandii warto przeznaczyć na podróż w rejon Golden Circle, czyli terenu z największą liczbą naturalnych atrakcji na Islandii.

Porto

- Ciekawą propozycją na mikołajki będzie Porto, nasza nowość w zimowym rozkładzie lotów. Pierwsze samoloty startują z Wrocławia do Portugalii 11 grudnia w niedzielę. To właśnie idealny czas, by wybrać się na czterodniowy około mikołajowy city break nad Ocean Atlantycki – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Temperatura w Porto w grudniu wynosi nawet 14°C, co będzie miłą odmianą od minusowych temperatur przewidywany w tym czasie we Wrocławiu. Jedną z największych atrakcji dla dzieci w tym mieście jest Sea Life, czyli wielkie oceanarium z podwodnym tunelem, nad którym przepływają płaszczki i rekiny. Dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w interaktywnym muzeum Świat Odkryć prezentującym historię portugalskich odkryć geograficznych. Spędzając czas w Porto, nie można pominąć także wycieczki w koronach drzew, czyli TreeTop Walk i parku biologicznego Gaia, w którym znajdują się: zoo, rezerwat ptaków i wielkie figury dinozaurów. Wylot do Porto można zaplanować od niedzieli do środy (11-14 grudnia - 640 zł* w obie strony) lub od środy do niedzieli (w terminie 14-18 grudnia - 695 zł za bilet w obie strony).

Europejskie stolice

Wyborem, który zawsze się sprawdzi na mikołajki, będą europejskie stolice takie jak Paryż i Londyn, a także stolica Katalonii, czyli Barcelona. Do Londynu możemy polecieć w terminie 2-6 grudnia, płacąc 278 zł za bilet w obie strony. Główną atrakcją w stolicy Wielkiej Brytanii jest z pewnością Muzeum Historii Naturalnej. Warto również obejrzeć woskowe figury celebrytów w muzeum Madame Tussauds czy wybrać się na przejażdżkę London Eye.

Równie interesujący dla dzieci będzie również Paryż. W terminie 4-9 grudnia możemy się tam wybrać za 389 zł (bilet w obie strony na lotnisko Paryż-Beauvais). W stolicy Francji na pewno trzeba obejrzeć park zoologiczny mieszczący się w Lasku Bulońskim i będący jednym z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Na liście atrakcji są jeszcze: Muzeum Historii Naturalnej, interaktywne wystawy w Miasteczku Dzieci i oceanarium.

Barcelona

Dla małych miłośników sportu idealnym wyborem będzie podróż mikołajkowa do Barcelony. Atrakcją numer jeden dla zapalonych fanów piłki nożnej będzie z pewnością zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Dla zwolenników nauki i ciekawych eksperymentów obowiązkowa będzie wizyta w CosmoCaixa, czyli interaktywnym muzeum nauki. Odwiedzając Barcelonę, nie można pominąć słynnego akwarium. Do Barcelony, na lotnisko El Prat, można polecieć z Wrocławia w terminie 8-11 grudnia (558 zł) lub 4-8 grudnia (558 zł).

* Ceny biletów w dniu 28.11.2022.

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.