Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 października 202211:54

Erasmus+. Grupa Francuzów gości przy Kasprowicza

Erasmus+. Grupa Francuzów gości przy Kasprowicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- W dniach 16 - 22.10.2022 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu gości dwudziestoosobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z francuskiego Saint Malo w ramach projektu Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable" - informuje powiat.

W trakcie tygodniowych działań warsztatowych z zakresu ekologii, energii odnawialnych, upcyklingu, młodzież z obu krajów podejmie próbę odpowiedzi w jaki sposób żyć dzisiaj, by zadbać o naszą planetę na przyszłość. Obie grupy odwiedzą także Kopalnię Luiza w Zabrzu, a następnie katowicką, górniczą dzielnicę Nikiszowiec. Tym samym z bliska zobaczą na czym polega praca w kopalni, z jakim ryzykiem się wiąże, poczują atmosferę życia i kultury na Śląsku, a przede wszystkim zrozumieją jak ważną dziś jest kwestia poszukiwania nowych źródeł energii. Projekt "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable" jest finansowany z środków UE przy wsparciu Powiatu Raciborskiego.

Powiat stawia na młodzież, dlatego często angażuje się w Erasmusy, stwarzając odpowiednie warunki dla rozwoju młodzieży.

Autor: SP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202609:42

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., Fot. Maria Gintrowska/Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Reklama
Aktualności25 lutego 202609:06

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło, 24.02. około godz. 18.00, do potrącenia 78-letniego mężczyzny, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.