Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 września 202216:47

Królowa dynia. Święto bani w parku Jordanowskim [FOTO]

Królowa dynia. Święto bani w parku Jordanowskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Występy artystyczne wychowanków MDK-u, zbiórka na leczenie dla chorego na SMA Mikołaja Kubali, dyniowe maski, mania włóczkowania a ponadto...

... kolory i kształty liściem malowane, sadzonkobranie, zabawa, co kryje dynia, gra terenowa jesienny szlak, warsztaty kiszenia i dyniowe rzeźby - Racibórz to kolejne miejsce na mapie naszego powiatu, które celebruje dynię zwaną na Śląsku banią. Święto Dyni zorganizowano dziś, 23.09, w parku Jordanowskim.

Amerykańskie warzywo, które z Kolumbem przywędrowało do Europy, ma w Polsce wielu entuzjastów, od miłośników Halloween po zwolenników diety i zdrowego żywienia.

W Żerdzinach jest w tym roku farma dyniowa, festiwal bani (dyni) organizuje od lat Ruda Kozielska, a w raciborskim żłobku organizowano dzień wesołej dyni.

Do grona adoratorów dołączyli pracownicy Urzędu Miasta oraz podległych jednostek - m.in. Arboretum Bramy Morawskiej, OSiR oraz Wodociągów. Dołączyły się szkoły oraz MDK, a jak było na święcie popołudniem zobaczcie na zdjęciach w galerii.

Autor: K. Kubik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie2 października 202522:31

Steki sezonowane – nowość w ofercie Janeta

Steki sezonowane – nowość w ofercie Janeta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Aktualności3 października 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W nadchodzący weekend nie zabraknie ciekawych wydarzeń w Raciborzu i okolicy. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie warto się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 października 202523:55

Unici Radlin pokonali i w tabeli awansowali [FOTO]

Unici Radlin pokonali i w tabeli awansowali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

W piątkowy wieczór, 3 października, na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie dziewiątej kolejki III grupy klasy okręgowej. Unia Racibórz podejmowała Górnika Radlin – drużynę plasującą się w czołówce tabeli. Po zaciętym pojedynku zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy wygrali 2:0 i tym samym przełamali serię niepowodzeń z ostatnich tygodni.

(greh)
Reklama
Sport3 października 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Najbliższe dni to dla kibiców w regionie prawdziwa sportowa uczta. Nie zabraknie emocji na boiskach piłkarskich oraz parkietach siatkarskich i do szczypiorniaka. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.