Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 września 202209:02

Dzień bez samochodu. W Raciborzu kierowcy muszą jednak kupić bilet autobusowy

Dzień bez samochodu. W Raciborzu kierowcy muszą jednak kupić bilet autobusowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W wielu miastach, ale nie w Raciborzu. Urząd precyzuje swój wczorajszy komunikat i stawia sprawę jasno - kierowcy, którzy dziś, 22 września, zdecydują się jechać miejskim autobusem, muszą kupić bilet.

Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu - podał wczoraj Urząd Miasta. Dziś komunikat został skorygowany. Nie ma w nim informacji o darmowych przejazdach dla kierowców, którzy zamiast samochodem, zdecydują się na autobus.

- Wczoraj podawaliśmy informację o dniu bez samochodu. Zauważyliśmy, że informacja podana może budzić pewne wątpliwości. W informacji podaliśmy informację, że w wielu miastach polski jest dostępna za darmo komunikacja miejska. Nie dotyczy to jednak Raciborza. Cytat ten miał być usunięty przed publikacją, przez niedopatrzenie zostało to jednak pominięte. Informacja jednak nie informowała o bezpłatnej komunikacji na terenie Raciborza. Uprzejmie proszę o sprostowanie informacji - tłumaczą służby prasowe Urzędu Miasta.

Z archiwum kampanii wyborczej 10-tka Dariusza Polowego

3. #Komunikacja PRO

- Praktyczne i stabilne połączenia autobusowe. Optymalizacja działania PK oraz PKS, aby współdziałały, a nie konkurowały ze sobą. Mniej uczęszczane linie zamiast do likwidacji mogą być obsługiwane przy wsparciu tzw. "miejskiej taksówki" – taksówka przyjedzie zgodnie z rozkładem tylko wtedy, gdy zostanie wezwana poprzez wysłanie wiadomości SMS. Usługi taksówek będą realizowane w formie outsourcingu.

- Opracowanie profesjonalnego i praktycznego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

- Darmowe przejazdy komunikacją miejską. W rezultacie więcej mieszkańców będzie korzystało z tej formy przemieszczania się. Ograniczenie ilości pojazdów na drogach i w konsekwencji emisji spalin.

308150674_5967447756655934_8692761267944244770_n

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Reklama
Sport16 listopada 202518:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Aktualności15 listopada 202511:56

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.