Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 lipca 202216:16

Wakacyjna noc w bibliotecznej Krainie Czarów

Wakacyjna noc w bibliotecznej Krainie Czarów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

22 lipca biblioteka po raz kolejny zamieniła się w Krainę Czarów. Na całonocne wydarzenie, którego bohaterką była Alicja znana z powieści Lewisa Carrolla, zaproszono dzieci ze wszystkich gmin powiatu raciborskiego. Noc w bibliotece zorganizowano w ramach „Wakacji w powiecie” dofinansowanych ze środków Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Przygoda rozpoczęła się o godzinie 19, kiedy rodzice zostawili swoje pociechy z pełnym ekwipunkiem. Po wejściu do pięknie zaaranżowanej bibliotecznej Krainy Czarów, uczestników przywitała Królowa Kier, która stanowczym głosem ogłosiła zasady i program nocnej zabawy. Dzieci zostały podzielone na 3 grupy odpowiadające bohaterom powieści - Alicji, Kapelusznikowi oraz Królowej Kier i udały się na zaczarowany szlak wiodący przez kolejne przystanki. W pierwszej części na dzieci czekały: gra w krokieta, pisarskie zadania „na sali sądowej” oraz „Spotkanie z Panem Czasu” czyli pełen rebusów, zagadek i zadań logicznych escape room. Wszystkim grupom udało się zdobyć szyfr do walizki i zdobyć słodką nagrodę. Na uczestników czekał już też zasłużony posiłek.

W drugiej części nocnej zabawy dzieci „piekły” torty dla Królowej Kier, rywalizowały w „wyścigach gołębi”, rozwiązywały rebusy i malowały róże na czas, była też okazja do rozegrania partii szachów. Po wszystkich przygodach przyszedł czas na konkurs powstałych tortów i krótkich opowiadań, które oceniała Królowa Kier. Na szczęście żadna z drużyn nie musiała poświęcić głowy swojego zawodnika i dzieci udały się na zasłużony odpoczynek. Najbardziej wytrwali mogli jeszcze przypomnieć sobie film „Alicja w Krainie Czarów”.

Wszyscy dzielnie przespali noc. O świcie na dzieci czekało słodkie śniadanie. Niektórzy przecierali oczy ze zdziwienia – czy to był tylko sen? O 8 rano po dzieci przyszli rodzice, jednak większość uczestników już na zawsze posiadać będzie przepustkę do zaczarowanego świata Alicji w Krainie Czarów.

Wydarzenie odbyło się pod szyldem spotkań zatytułowanych Noc z Andersenem, które na całym świecie oznaczają całonocne imprezy dla dzieci organizowane w bibliotekach. W tym roku biblioteka już drugi raz ugościła swoich najmłodszych czytelników zamieniając się w prawdziwą krainę czarów znaną z powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”.

Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji „Wakacje w powiecie” dofinansowanej ze środków Starostwa Powiatowego w Raciborzu.



Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był LKS Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.