Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 czerwca 202214:41

Najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice z nagrodami burmistrza

Najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice z nagrodami burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

Tuż po szkolnych akademiach kończących rok szkolny 2021/2022, najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice odebrali gratulacje i nagrody burmistrza Andrzeja Strzedulli.

W roku szkolnym 2021/2022 Nagrody Burmistrza Krzanowic w kategorii klas 4-6 otrzymali:
1. Adam Fojcik – uczeń klasy Va Szkoły Podstawowej w Krzanowicach, uzyskał średnią ocen 6,00 i wzorowe zachowanie. Adam jest bardzo obowiązkowym, kreatywnym i aktywnym uczniem. Osiągnął spore sukcesy: jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Galileo 2022 z geografii oraz otrzymał wyróżnienie w konkursie Galileo 2022 z języka polskiego. Zdobył również I miejsce w XVI Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego im. Krystyny Gasilewskiej i III miejsce w finale powiatowym Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

2. Jakub Fojcik – uczeń klasy Va Szkoły Podstawowej w Krzanowicach, uzyskał średnią ocen 6,00 i wzorowe zachowanie. Jakub jest również bardzo ambitnym i sumiennym uczniem. Ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów naukowych i sportowych, takich jak: laureat Ogólnopolskiego Konkursu Galileo 2022 z geografii oraz wyróżnienie w konkursie Galileo 2022 z języka polskiego. Jakub zdobył również I miejsce w XVI Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego im. Krystyny Gasilewskiej i III miejsce w finale powiatowym Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

3. Julia Płotek – uczennica klasy 5b Szkoły Podstawowej w Krzanowicach, uzyskała średnią 6,00 i zachowanie wzorowe. Julia jest ambitną uczennicą, pełni też funkcję przewodniczącej klasy. Brała udział w licznych konkursach przedmiotowych jak i artystycznych oraz sportowych. Uzyskała wyróżnienie w konkursach ogólnopolskich Galileo z języka polskiego i z języka angielskiego. Brała również udział w konkursach z języka niemieckiego, matematyki, biologii i historii. Zdobyła I miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego im . Krystyny Gasilewskiej oraz I miejsce w finale powiatowym rozgrywek siatkarskich dziewcząt. Ponadto może się pochwalić licznymi nagrodami w konkursach plastycznych takich jak: I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową i II miejsce w szkolnym Konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną a także II miejsce Gminnym Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie u najpopularniejszych bohaterów książek dla dzieci”. Julia zdobyła również III miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

4. Lena Chmielewska - uczennica klasy 5a Szkoły Podstawowej w Krzanowicach uzyskała średnią ocen 5,93 i wzorowe zachowanie. Jest uczennicą bardzo mocno zaangażowaną w sprawy klasy i szkoły. Udziela się społecznie i reprezentuje z powodzeniem szkołę w różnych konkursach. Lena jest laureatką następujących konkursów: wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”, wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie Pięknego Pisania „Zostań Mistrzem Ortografii”, wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moja Walentynka” w kat. Klasy 4-6, II miejsce w gminnym Konkursie Recytatorskim i I miejsce w kategorii dziewcząt w rozgrywkach Hobbysport & Hydrosfera Swimming Cup 2022.

5. Amelia Holubek – uczennica klasy 5 szkoły podstawowej ZSP w Borucinie. Amelia otrzymała średnią ocen 5,93 i uzyskała wzorową ocenę z zachowania. Amelia jest zdolna i ambitna. Aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz środowiska i godnie reprezentowała szkołę na zewnątrz. Jej osiągnięcia oprócz wysokiej średniej ocen to: II miejsce w Szkolnym konkursie kolęd i pastorałek, II miejsce w szkolnym etapie Diecezjalnego Konkursu recytatorskiego poezji religijnej i metafizycznej „Skarb słowa” oraz III miejsce w Biegu o Puchar Burmistrza Krzanowic.

6. Błażej Gębski – średnia 5,92 uczeń klasy 4a S.P. w Krzanowicach, zachowanie bardzo dobre. Jest przewodniczącym klasy i bardzo aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim. Brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z matematyki, języka polskiego i języka niemieckiego. Zdobył I miejsce w Parafialnym Konkursie na najciekawszą pracę plastyczną. Reprezentował szkołę w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych zdobywając I miejsce.

7. Paulina Ottawa uczennica klasy 4 b Szkoły Podstawowej w Krzanowicach, uzyskała średnią ocen 5,92 i wzorowe zachowanie. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z języka angielskiego. Zajęła V miejsce w Powiatowym Turnieju Mini siatkówki o Puchar Starosty Raciborskiego oraz XVI miejsce w Mistrzostwach Śląska w mini siatkówce w kategorii dwójek.

8. Weronika Urbas – uczennica klasy VI S.P. w Krzanowicach, średnia ocen 5,86, zachowanie wzorowe. Weronika aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Pełni funkcję przewodniczącej klasy. Jest pracowita, sumienna i wszechstronnie uzdolniona. Brała udział w licznych konkursach z języka niemieckiego, biologii, matematyki i z języka angielskiego. W gminnym konkursie recytatorskim Wir lieben den Fruhling zajęła I miejsce. Weronika ma na swoim koncie sporo osiągnięć takich jak: uzyskanie tytułu laureatki w ogólnopolskim konkursie Galileo z języka niemieckiego oraz z biologii a także zajęła II miejsce w 19 Wojewódzkiej Olimpiadzie z języka niemieckiego. Weronika jest również bardzo dobrym sportowcem, wraz z koleżankami reprezentowała szkołę w rozgrywkach piłki siatkowej zdobywając wraz z drużyną zwycięstwo w rozgrywkach powiatowych i rejonowych a w półfinale wojewódzkim drugie miejsce. W finale Weronika wraz ze swoją drużyną zajęła 5 miejsce w województwie.

Laureatami Nagrody Burmistrza Krzanowic 2022 w kat. klas 7 i 8 są:

1. Magdalena Gębska – uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej w Krzanowicach. Uzyskała średnią ocen 6,00 i wzorowe zachowanie. Oprócz wysokiej średniej uczennica może pochwalić się również innymi dużymi osiągnięciami. Największe z nich to uzyskanie tytułu Laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z historii oraz tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki. Zdobyła także tytuł laureata w Konkursie Ogólnopolskim Galileo z języka polskiego, matematyki i geografii. Zajęła też I miejsce w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie „Geografia Polski”. Kolejny sukces Magdy to III miejsce i tytuł laureata w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ŻAK 2022 „Bliżej Boga, bliżej człowieka”. Jakby tego było mało zajęła również II miejsce w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka – sport co łączy a nie dzieli”. Magda nie tylko pisze pięknie o siatkówce, ale sama ją też uprawia i to z dobrym skutkiem. Zajęła III miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej. Zdobyła również I miejsce w Powiatowym Turnieju Dwójek Siatkarskich o Puchar Starosty Raciborskiego.

2. Jan Szebel – uczeń VIII klasy szkoły podstawowej w Borucinie. Uzyskał średnią ocen 6,00 i wzorowe zachowanie. Zawsze wzorowo wypełniał swoje uczniowskie obowiązki i reprezentował szkołę w konkursach i olimpiadach. Aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz klasy i środowiska. Godnie reprezentował szkołę na zewnątrz zdobywając nagrody takie jak: I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i I miejsce w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej oraz III miejsce w gminnym Turnieju Tenisa Stołowego.

3. Natalia Siwoń – uczennica klasy VIII a S.P. w Krzanowicach, uzyskała średnią ocen 5,91 i zachowanie wzorowe. Oprócz wysokiej średniej ma liczne osiągnięcia sportowo- artystyczne, takie jak: zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Silesia Handball Cup” w kat. Młodziczek, zajęcie XI miejsca w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej „Lajkonik Cup 2022” w kategorii młodziczek, zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O krakowską Czapeczkę” w Krakowie oraz zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Beskidzki Festiwal Tańca Kęty”. Natalia udziela się też chętnie jako wolontariusz: jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krzanowice, oraz wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jako wolontariusz w akcji „Włosem w Raka Mówimy NIEboRAKOWI”.

4. Daria Żurek – uczennica klasy VII b S.P. w Krzanowicach, średnia ocen 5,86, zachowanie wzorowe. Daria z powodzeniem reprezentowała szkołę w rozgrywkach tenisa stołowego zdobywając I miejsce w finale gminnym, I miejsce w finale powiatowym, I miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim oraz III miejsce w półfinale wojewódzkim. Ponadto zajęła również I miejsce w gminnym turnieju im. Krystyny Gasilewskiej, III miejsce w turnieju sportowym „25 lat Radlina” i I miejsce w turnieju „Mistrz Ziemi Raciborskiej”. Daria jest nie tylko uzdolniona sportowo, posiada jeszcze inne talenty. W powiatowym konkursie pięknego pisania „Zostań Mistrzem Kaligrafii” zajęła II miejsce, a w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” otrzymała wyróżnienie.

5. Wiktoria Wódka – uczennica kl. VIII ZS-P w Borucinie, ukończyła szkołę podstawową z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen 5,85 i z zachowaniem wzorowym. Wiktoria jest ambitną, pracowitą i utalentowaną uczennicą. Aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz klasy i szkoły i zawsze wzorowo i odpowiedzialnie wypełniała swoje uczniowskie obowiązki. Godnie reprezentowała szkołę oraz klasę w konkursach gminnych, powiatowych, jak i ogólnopolskich z plastyki. Zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Zwierzaki futrzaki”.

6. Kamila Sławik – uczennica klasy 8a S.P. w Krzanowicach, średnia ocen 5,82 i zachowanie wzorowe. Kamila jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z języka polskiego oraz laureatką z języka angielskiego. Brała również udział w Wojewódzkich konkursach przedmiotowych z języka polskiego, angielskiego i historii, w których przeszła do II etapu. Uczennica ma również osiągnięcia na niwie sportowej – zdobywając II miejsce w Powiatowym Turnieju Dwójek Siatkarskich o Puchar Starosty Raciborskiego.

7. Patryk Ternka – uczeń klasy 8a S.P. w Krzanowicach, uzyskał średnią ocen 5,82 i wzorową ocenę ze sprawowania. Patryk uzyskał V miejsce w międzyszkolnym powiatowym konkursie przedmiotowym z historii oraz brał udział w II etapie wojewódzkiego konkursu z historii a także w licznych konkursach ogólnopolskich Galileo z matematyki, historii, języka polskiego i geografii. Reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym.

8. Wiktoria Ploch – uczennica klasy VIII ZS-P w Borucinie. Ukończyła szkołę podstawową z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen 5,8 i zachowanie wzorowe. Uczennica brała aktywny udział w życiu szkoły, często angażowała się również w szkolny wolontariat. Reprezentowała szkołę na zewnątrz, biorąc udział w konkursach wokalnych, gdzie uzyskiwała znaczące sukcesy: I miejsce w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej, III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „W krainie baśni Andersena” i III miejsce w powiatowym konkursie piosenki religijnej „Śpiewajmy Panu”.

Autor: fot. Mirosław Basista/FotoPerla.eu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202221:31

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. pixabay.com/Salamandern
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.