Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 kwietnia 202217:48

Racibórz na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Racibórz na Europejskim Kongresie Gospodarczym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk i kierownik Referatu Obsługi Inwestora Wydziału Rozwoju UM Wojciech Hipnarowicz na stoisku Invest in Racibórz podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- To ważny dzień pełen trudnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi – relacjonuje przebieg pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk - dodając, że geopolityka, wojna w Europie, plan dla Ukrainy, nowy europejski ład gospodarczy, walka z putinflacją oraz wsparcie polskich kredytobiorców to główne wątki które zdominowały sesję otwarcia Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Polska i Europa znalazła się w oku cyklonu - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracyjnego wystąpienia podczas EKG w Katowicach. - Pandemia była zjawiskiem mającym wpływ na gospodarcze losy świata. Po 24 lutego przyszła wojna w Ukrainie. Mierzymy się z ogromnymi wyzwaniami - zakłócone łańcuchy dostaw, wzrost cen surowców, energii, rosnące ceny żywności. Obserwujemy przy tym małą skłonność do inwestycji. To ma zdecydowany wpływ na sytuację gospodarczą.

Wśród panelistów i gości EKG obecni są politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów europejskich rządów, a przede wszystkim inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki. W kongresie udział biorą także samorządowcy.

Miasto Racibórz reprezentuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk, który nie tylko przysłuchuje się temu co do powiedzenia mają eksperci, ale także sam, w środę 27 kwietnia będzie jednym z panelistów sesji poświęconej jakości życia w polityce europejskiej. Prezydent Wacławczyk razem z m. in. wiceprezydentem Katowic będzie szukał odpowiedzi na pytanie: Jak podnosić jakość życia w regionach, miastach i poza nimi? Dyskusja dotyczyć ma korzyści rozwojowych i roli świadomych samorządów.

Kongres to doskonała okazja do nawiązania kontaktów i relacji z potencjalnymi inwestorami, a także, co nie mniej istotne do obserwacji metod promocji i dobrych praktyk miast i innych podmiotów sektora publicznego, jak i prywatnego. Stąd w wydarzeniu udział biorą także urzędnicy - kierownictwo i pracownicy Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta. Stanowisko Invest in Racibórz przez wszystkie trzy kongresowe dni - promować będzie w Katowicach nie tylko raciborskie tereny inwestycyjne, ale i lokalne marki, wydarzenia oraz atrakcje turystyczne.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202212:48

Długi weekend w okolicy

Długi weekend w okolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon letniego długiego weekendu to czas, kiedy wraz z rodziną i przyjaciółmi możecie podarować sobie kilka dni odpoczynku. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zorganizować wyjazdów - okazuje się, że nic straconego ponieważ, można odpocząć także na miejscu. Ośrodek wypoczynkowy AquaBrax w Szymocicach jest na to najlepszym miejscem i kusi nas wieloma atrakcjami.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Reklama
Sport12 sierpnia 202205:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 sierpnia 202222:38

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO]

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już drugi wakacyjny koncert na zamkowym dziedzińcu, tym razem Anny Kretek, Zofii Wysoczańskiej, Wiktorii Wydmuch, Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Piotra Thamma.

fot. Jan Ptak, wideo mwaw
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.