Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 marca 202208:45

Ciepłe wspomnienia zimowych ferii w gminie Nędza

Ciepłe wspomnienia zimowych ferii w gminie Nędza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Ferie, ferie i po feriach. Dzieci i młodzież z gminy Nędza, którzy korzystali z zajęć oraz warsztatów w ramach Akcji Zima w Bibliotece, spędzili ten czas kreatywnie i aktywnie.

Akcję Zima 2022 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy rozpoczęto muzycznym akcentem. Trenerka wokalna Magdalena Wydriński poprowadziła warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. „Ciekawe instrumenty”. Uczestnicy dowiedzieli się czym są kastaniety, marakasy oraz janczary i próbowali wydobywać z nich dźwięki.

W czwartek 17 lutego młodzi czytelnicy wzięli udział w zajęciach „Od Reksia do Dragon Balla, czyli co w kreskówkach piszczy”, które przygotowali bibliotekarze. Rozmawiano o ulubionych filmach i serialach animowanych i tworzono ruchome obrazki. W drugiej części spotkania uczniowie stworzyli książeczki o przygodach Reksia.

Następnie rozpoczęto zajęcia sportowe. Cała grupa udała się do większej sali, gdzie Edyta Przybyła z MPFitness Fitness mobilny dla każdego pokazała zestaw ćwiczeń i akrobacji, które można wykonać na trampolinach. W drugim tygodniu ferii młodzież po raz kolejny spotkała się z Edytą Przybyłą na zajęciach „JumpFrog”. Oprócz intensywnego treningu na trampolinach, zaproponowano zadania z piłkami gimnastycznymi.

Bibliotekę odwiedziła również Małgorzata Lazar z gromadką zwierząt domowych. Czytelnicy byli zachwyceni możliwością zobaczenia i pogłaskania m.in. królików, świnek morskich, psa, żółwia i fretki. Spotkanie było okazją do opowiedzenia o własnych pupilach, ich wyglądzie i zwyczajach.

W czwartek 24 lutego odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Akcji Zima 2022. Przemysław Gąsiorek z Fabryki Kreatywności wykonał razem z czytelnikami imponujący ogród w szkle. Najpierw przygotowano odpowiednie podłoże, następnie posadzono rośliny, ułożono mech i elementy dekoracyjne. Ozdobne słoje można był zabrać do domu. Po przerwie uczestnicy zebrali się na pokazie ekologicznym „Bądź eko, uchyl pojemnika wieko”. Rozmawiano o szeroko pojętej ochronie środowiska. Dzieci mogły wyczarować smog z cylindrowego komina, wyławiać metalowe śmieci za pomocą metalowej wędki i wziąć udział w licznych zabawach edukacyjnych.

Podczas tegorocznych ferii nasza filia w Zawadzie Książęcej również nie próżnowała. Podczas pierwszych dni uczestnicy tworzyli ilustracje do ulubionych książek, rozkodowywali różne rysunki, lepili różne zwierzątka z plasteliny, z których powstało całkiem spore zoo. Ponadto uczestnicy kolorowali piękne wzory mandali. Później przyszedł czas na gry zespołowe. Dzieci zmierzyły się z układaniem jak najwyższych figur z krzesełek (Mistakos), a także próbowały swoich sił w Dobble, Uno i Bierki. Warsztatami ze Scrapbookingu, prowadzonymi przez Karolinę Bluszcz zakończyliśmy tegoroczne Ferie w Bibliotece w Zawadzie Książęcej. Było bardzo twórczo, kolorowo i brokatowo. Powstały przepiękne personalizowane zakładki do książek, ozdobione inicjałem imienia dziecka oraz kartki okolicznościowe, które uczestnicy planują podarować swoim bliskim.

Dziękujemy uczestnikom i instruktorom za wspólnie spędzony czas, który z pewnością dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202212:48

Długi weekend w okolicy

Długi weekend w okolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon letniego długiego weekendu to czas, kiedy wraz z rodziną i przyjaciółmi możecie podarować sobie kilka dni odpoczynku. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zorganizować wyjazdów - okazuje się, że nic straconego ponieważ, można odpocząć także na miejscu. Ośrodek wypoczynkowy AquaBrax w Szymocicach jest na to najlepszym miejscem i kusi nas wieloma atrakcjami.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Sport12 sierpnia 202205:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 sierpnia 202222:38

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO]

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już drugi wakacyjny koncert na zamkowym dziedzińcu, tym razem Anny Kretek, Zofii Wysoczańskiej, Wiktorii Wydmuch, Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Piotra Thamma.

fot. Jan Ptak, wideo mwaw
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.