Tak wygląda droga dojazdowa z Raciborza do A4

- Jak widać na załączonym obrazku, stan drogi jest fatalny. Kilka zdjęć wykonanych w lesie między Jankowicami i Rudami oraz kilka zdjęć na wylocie z Jankowic. Kwestia czasu aż ktoś spowoduje wypadek - pisze do nas p. Marcin.
DW 919 to jedna z ważniejszych arterii dla powiatu raciborskiego - łączy nas przez Markowice, Szymocice i Rudy z autostradą w rejonie Gliwic, będących dziś ważnym centrum gospodarczym, w tym nowych technologii. Jej stan jest tragiczny. Ma tego świadomość Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Arteria podlega Śląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu. Na remont nie ma jednak pieniędzy. - Oczywiście mamy świadomość, że jej stan na niektórych odcinkach jest niedobry. (...) W kolejnych latach będziemy remontowali i przebudowywali najbardziej zdegradowane technicznie odcinki w miarę przyznawanych funduszy - informował nas niedawno rzecznik ZDW, Ryszard Pacer.
Na forum władz miasta i powiatu, które powinny być najbardziej zainteresowane modernizacją tak ważnej drogi, cisza. W Starostwie był apel do rządu w sprawie wysokich cen gazu, ale nie podjęto podobnego w sprawie pilnego remontu DW 919 - głównej osi komunikacyjnej w gminach Nędza i Kuźnia Raciborska. O remont - w formie np. oficjalnych apeli - nie lobbują miejscowe samorządy. Cicho w ławach sejmiku, gdzie mandat sprawuje były starosta Henryk Siedlaczek z Rud. Tematu nie nagłaśniają parlamentarzyści, którzy tak chętnie pojawiają się na różnych wydarzeniach w powiecie.
Przypomnijmy, że do wiosny przedłuży się remont 750 m DW 919 na wysokości Jankowic.
Aktualizacja: - Dzień dobry, nawiązując do artykułu o stanie drogi DW919, przesyłam zdjęcie mojej felgi z dzisiejszego poranka. Droga jest w opłakanym stanie - pisze nasz Czytelnik Maciej.









![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)









![Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766874497gre03409-.jpg)
![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)













![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz