Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 grudnia 202109:50

Raport 998. Kia sorento ścięła latarnię na Londzina

Raport 998. Kia sorento ścięła latarnię na Londzina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Pięć zdarzeń w środę i już jedno w czwartek, tak wygląda bilans minionej strażackiej służby. Sprawdź, jakie zdarzenia odnotowano.

Pierwsze środowe zdarzenie odnotowano o godzinie 12.21 na ulicy Hulczyńskiej w Raciborzu. Doszło tutaj do kolizji dwóch pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wezwano jednak jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP celem usunięcia plam płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Jak przekazał asp. Paweł Malcharczyk z KPP Racibórz sprawcą kolizji był 24-letni mężczyzna z powiatu krapkowickiego kierujący dostawczym IVECO. Poszkodowany to z kolei 43-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który prowadził samochód ciężarowy MAN. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

aaa.[53] 
fot. Grupa Racibórz 112

Do podobnej interwencji doszło na tej samej ulicy o godzinie 18.37. Tym razem do zmycia plam z jezdni zadysponowano jeden zastęp OSP. Przyczyną zdarzenia było wbiegnięcie psa pod koła nadjeżdżającego samochodu audi A6, którym kierowała 24-latka z Raciborza. Właścicielka zwierzęcia, 50-letnia mieszkanka Raciborza za spowodowanie zagrożenia została pouczona przez policjantów.

Z kolei o godzinie 19.46 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Grabową w Raciborzu-Markowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że lokatorka domu jednorodzinnego spała, przez co nie reagowała na wcześniejsze próby nawiązania kontaktu. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej. Alarm został zakwalifikowany jako fałszywy w dobrej wierze.

W środę, prócz wyżej wymienionych interwencji prowadzono także działania związane z epidemią koronawirusa. Polegały one na dowozie osób na szczepienia przeciwko COVID-19. Działania prowadzono w Cyprzanowie i Makowie.

W czwartek, 9 grudnia, pierwsza interwencja odnotowana została o godzinie 7.03 na ulicy Londzina w Raciborzu. Doszło tam do zdarzenia drogowego, wskutek którego samochód osobowy kia sorento wypadł z drogi, uderzył w przydrożną latarnię, która uległa przewróceniu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej pojazdem, zabezpieczeniu uszkodzonej latarni oraz uprzątnięciu jezdni. Działania wspólnie ze strażakami prowadziło pogotowie energetyczne. Ostatecznie obyło się bez osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

Z informacji przekazanych przez asp. Pawła Malcharczyka wynika, że sprawcą zdarzenia był 37-letni raciborzanin. Przyczyną z kolei niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący kią został ukarany mandatem karnym. Był trzeźwy.

Autor: red., fot. arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.