Nasz region będzie miał kolejowe połączenie z Chorwacją

Już od przyszłego sezonu mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z oferty czeskiego przewoźnika. Składy do Chorwacji będą się zatrzymywać w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.
RegioJet zgłosił właśnie do odpowiedniego czeskiego urzędu projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać w sezonie letnim 2022. Jak informuje portal zdopravy.cz, pociąg będzie kursować trzy razy w tygodniu i nie będzie łączony z grupą wagonów, która już w tym i poprzednim sezonie kursowała z Pragi do Rijeki i Splitu. Mowa więc o zupełnie nowym pociągu, który rozpocznie kurs w Krakowie o 15:30 i przez Katowice (odjazd o 16:28), Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb dotrze do Ogulina. Tu zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), druga do Rijeki (przyjazd o 8:36). W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia. Powrót ze Splitu zaplanowano na godzinę 15:30 (z Rijeki o 18:35). Pociąg ma docierać do Krakowa o 12:12 następnego dnia. RegioJet chce jeździć do Chorwacji z Polski we wtorki, piątki i niedziele, z Chorwacji do Polski w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca. Zapewne wcześniej nastąpi uruchomienie pociągu nocnego z Przemyśla do Pragi.

![W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786219457zrzut-ekranu-2026-08-8-o-21-43-43-.png)



![Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786204293img-4604-.jpg)



![Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786314071dsc-5043-.jpg)
![Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786255956photo-11-z-89-.jpg)











![Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1756670353gre09555-.jpg)





![Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786344163photo-19-z-63-.jpg)












![Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786363689dji-0442-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz