Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 czerwca 202108:20

Dobre wieści na wakacje. Rada UE zaktualizowała zalecenia dot. podróżowania w związku z Covid-19

Dobre wieści na wakacje. Rada UE zaktualizowała zalecenia dot. podróżowania w związku z Covid-19 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Rada UE zaktualizowała w poniedziałek zalecenia dot. podróżowania w związku z Covid-19. Zgodnie z nimi posiadacze świadectw szczepień nie powinni podlegać testom ani kwarantannie. Podobnie jak osoby wyzdrowiałe posiadające zaświadczenie, że od daty pozytywnego wyniku testu minęło mniej niż 180 dni.

"Posiadacze świadectw szczepień wydanych zgodnie z unijnym rozporządzeniem dotyczącym cyfrowych świadectw Covid nie powinni podlegać testom ani kwarantannie/samoizolacji, jeśli są w pełni zaszczepieni szczepionką zatwierdzoną przez Europejską Agencję leków (EMA) i minęło co najmniej 14 dni od pełnego zaszczepienia. Państwa członkowskie mogłyby również znieść takie ograniczenia po pierwszej dawce serii dwudawkowej" - czytamy w komunikacie wydanym przez Radę UE.

"Osoby wyzdrowiałe posiadające zaświadczenie stwierdzające, że od daty pozytywnego wyniku testu minęło mniej niż 180 dni, nie powinny podlegać badaniu ani kwarantannie/samoizolacji" - zdecydowały państwa UE.

Zgodnie z zaleceniami Rady nie powinno się też wymagać poddania się kwarantannie od osób nieletnich, jeśli nie jest to wymagane od osoby im towarzyszącej, na przykład dlatego, że są to osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy.

Zgodnie z poniedziałkowymi uzgodnieniami, państwa członkowskie UE powinny nadal zdecydowanie zniechęcać do wszelkich podróży, które nie są niezbędne do i z obszarów o wysokich wskaźnikach zakażeń.

Jeżeli sytuacja epidemiczna w jakimś regionie szybko się pogarsza, to państwa członkowskie mogą uruchomić tzw. hamulec bezpieczeństwa. Czyli przywrócić również dla osób zaszczepionych i ozdrowiałych obowiązek testów lub kwarantanny. Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP) asc/ tebe/

Autor: PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 czerwca 202616:27

Praca ZUS 17 czerwca 2026 roku

Praca ZUS 17 czerwca 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Sport15 czerwca 202611:33

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO]

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.