Raciborscy strażacy czekają na nowy wóz

Po serii zakupów nowych pojazdów dla jednostek OSP, przyszedł czas na wymianę ciężkiego wozu w komendzie powiatowej przy Reymonta.
- W bieżącym roku planowany jest zakup ciężkiego samochodu gaśniczego dla JRG Racibórz. Komendant Powiatowy PSP pozyskał połowę przewidywanej kwoty zakupu od raciborskich samorządów, która zostanie przekazana poprzez fundusz wsparcia. Zapewnieniem pozostałej części środków finansowych zajmuje się Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach - informuje nas bryg. Roland Kotula, rzecznik prasowy KP PSP w Raciborzu. 300 tys. zł dla raciborskich strażaków ma pochodzić z budżetu miasta. Głosowanie w sprawie przekazania tej kwoty odbędzie się na kwietniowej sesji Rady Miasta. Nowy pojazd zastąpi eksploatowaną obecnie scanię, w służbie od lutego 2008 r.


![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)




![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)










![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)

![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz