Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 listopada 202009:33

W Rybniku diabelski młyn, w Raciborzu lodowisko

W Rybniku diabelski młyn, w Raciborzu lodowisko - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Epidemia sprawiła, że miasta musiały odwołać szykowane na grudzień atrakcje. Nie oznacza to jednak, że na rynkach jest pusto. W Raciborzu ruszy lodowisko. Rybnik zaprasza na diabelski młyn. Sprawdźcie, kiedy można skorzystać z tej atrakcji i ile kosztuje.

- Zaplanowane koncerty, kino, karuzele, atrakcje muszą poczekać na lepsze, spokojniejsze i przede wszystkim bardziej bezpieczne czasy - informował z początkiem listopada raciborski magistrat. Do ostatniej chwili zwlekano z ogłoszeniem tej decyzji, mając nadzieję, że ograniczenia nie obejmą imprez plenerowych. Niestety, jest to niemożliwe.

4 grudnia w Raciborzu ma ruszyć darmowe lodowisko, a kupcy zorganizowali aleję stoisk z ozdobami, rękodziełem, a także tradycyjnymi pączkami. Miasto zostało świątecznie przyozdobione. Jest wieniec adwentowy. Magistrat obiecał dużą żywą choinkę.

Ruszył już Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku. - Z oczywistych względów znacznie skromniejszy niż w minionych latach - bez spektakli, koncertów i gastronomii. Jednak, zgodnie z tradycją, w ustawionych na płycie rynku charakterystycznych drewnianych domkach, zaopatrzymy się w bożonarodzeniowe produkty - zarówno kulinarne jaki i dekoracyjne - zachęca rybnicki magistrat. Kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach: od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00, a od piątku do niedzieli: 10.00-20.00.

Ogromne zainteresowanie zarówno rybniczan, jak i mieszkańców sąsiednich miast wzbudza ustawione na rynku koło widokowe, czyli słynny „diabelski młyn”. Tego typu atrakcja pojawiła się w Rybniku po raz pierwszy, niż więc dziwnego, że chętnych do spojrzenia z góry na Rybnik nie brakuje. Koło czynne jest w godzinach: od poniedziałku do piątku: 12:00 – 21:00 w soboty i niedziele: 11:00 - 22:00. Korzystanie z atrakcji jest odpłatne - wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min.

Warto dodać, że koło widokowe na rybnickim rynku to przedsięwzięcie komercyjne, w związku z którym miasto nie ponosi żadnych kosztów. Firma Robland – rodzinna firma z Leszna, posiadająca ponad 50 lat doświadczenia w organizacji świątecznych eventów - pokryje nie tylko koszty wydzierżawienia płyty rynku, ale także zużytej energii elektrycznej. Od stycznia tego roku koło widokowe tej firmy znajduje się na stałe przy Bulwarze Wołyńskim w Krakowie, gdzie stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną. Do Rybnika trafiło jedno z dwóch posiadanych przez firmę kół objazdowych.

Autor: opr. waw, fot. UM Rybnik/L. Tyl, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport16 listopada 202518:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Aktualności17 listopada 202510:13

Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998]

Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Aktualności18 listopada 202509:59

Raciborska wyprawa na Turbacz i Mogielicę

Raciborska wyprawa na Turbacz i Mogielicę  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.