Gmina Kuźnia Raciborska w projekcie Pogranicze Śląsko-Morawskie

We wtorek, 22 września zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej, Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, dyrektor GOTiP Krzysztof Kopeć i kierownik referatu edukacji, sportu i promocji Anna Mainusz wzięli udział w konferencji inaugurującej projekt: „Pogranicze Śląsko-Morawskie”.
Celem projektu jest promocja atrakcji na pograniczu polsko-czeskim poprzez różne platformy i objęcie ich wspólną marką marketingową. Atrakcje włączone do projektu mają być dostosowane dla turystów z drugiej strony granicy. Mają pojawić się opisy i aplikacje umożliwiające poznawanie atrakcyjnych miejsc w języku czeskim (po polskiej stronie) i w języku polskim (po czeskiej stronie). Projekt obejmuje atrakcje w trzech obszarach: architektonicznym, industrialnym i przyrodniczym. Powstanie także specjalna trasa z najlepszymi atrakcjami "Grand Tour od Silesia". Z terenu Gminy Kuźnia Raciborska do projektu zgłoszone zostały: Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy, Kolejka Wąskotorowa i Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.
Udział w tym projekcie przyczyni się do promocji gminnych atrakcji w całym obszarze pogranicza i da możliwości rozwoju turystki oraz lepszego dostosowania oferty i podniesienia jakości obsługi turysty z terenu pogranicza. Gmina Kuźnia Raciborska została zaproszona do udziału w projekcie przez Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku zarządzającego marką turystyczną Kraina Górnej Odry.
Konferencja organizowana była przez regionalną organizacje turystyczną Moravian-Silesian Tourism we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” stowarzyszeniem „Region Beskidy”.












![Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176605946620251218-1-1-.jpg)















![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)
![Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769210332img-3844-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany