Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 września 202016:20

Resort szkolnictwa wyższego przygląda się wyborom rektora raciborskiej PWSZ

Resort szkolnictwa wyższego przygląda się wyborom rektora raciborskiej PWSZ  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Powodem, jak się dowiadujemy, jest skarga, jaka trafiła na biurko ministra nauki i szkolnictwa wyższego. 

O sprawie stało się głośno w kuluarach już w zeszłym tygodniu. Skarga zawierała listę nieprawidłowości do jakich miało dojść podczas niedawnych wyborów rektora, senatu oraz kolegium elektorów.

- Uprzejmie informujemy, że pismem doręczonym w dniu 07.09. br. do PWSZ w Raciborzu przez platformę e-PUAP, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wezwał Rektora PWSZ w Raciborzu do podjęcie stosownych działań mających na celu usunięcie naruszeń przepisów prawa w zakresie przeprowadzonych wyborów władz Uczelni i przedstawienie informacji w tym zakresie w terminie do 30 dni od dnia otrzymania pisma MNiSW - poinformował nas wczoraj (14.09) Zespół ds. Komunikacji MNiSW.

O stanowisko zwróciliśmy się do władz uczelni. Dziś otrzymaliśmy Oświadczenie Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w sprawie pisma Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dot. wyborów na kadencję 2020-2024. - W związku z pismem skierowanym przez MNiSW do PWSZ w Raciborzu wzywającym Rektora Uczelni do podjęcia stosownych działań mających na celu usunięcie naruszeń przepisów prawa w zakresie przeprowadzonych wyborów władz Uczelni i przedstawienia informacji w tym zakresie Rektor PWSZ w Raciborzu informuje, że sprawa jest wnikliwie analizowana przez jednostki administracyjne naszej Uczelni. Rektor Uczelni wówczas jeszcze jako kandydat nie uczestniczył w organizacji procesu wyborczego i nie był w posiadaniu informacji na temat realizacji procedur wyborczych oraz nadzoru nad ich prawidłowością. Obecnie w celu zbadania sprawy powołano stosowny zespół, którego zadaniem jest skorelowanie wyjaśnień uzyskanych od poszczególnych pracowników Uczelni zaangażowanych w proces wyborczy z postawionymi zarzutami celem zajęcia stanowiska wobec MNSiW. Rektor PWSZ w Raciborzu zapewnia, że wszelkie naruszenia przepisów prawa zostaną zbadane i – w miarę możliwości – usunięte. Jednocześnie informuje, że do czasu wyjaśnienia sprawy zarówno nowo wybrany Rektor, jak i Senat PWSZ w Raciborzu będą wypełniać wszystkie obowiązki statutowe, konieczne z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania Uczelni w intensywnym okresie przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego - czytamy w dokumencie przesłanym przez dr inż. arch Joannę Sokołowską Moskwiak, rzecznik PWSZ w Raciborzu.

Sprawa, jak wynika z naszych informacji, dotyczy m.in. braku protokołów z przeprowadzonych wyborów, braku w biuletynie informacji publicznej regulaminu wyborczego i kalendarza czy kwestii obowiązkowego posługiwania się pocztą służbową. Resort nie udzielił odpowiedzi na pytanie, jakie dalsze kroki mogą zostać podjęte w związku z wyborami w PWSZ.

 

Autor: opr. red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.