Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 maja 202008:54

Szef MZ: będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach

Szef MZ: będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy koronawirusa - powiedział w środę szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. 

Szumowski został zapytany w Polsat News o wybuch ogniska zakażeń koronawirusem w zakładach meblarskich w powiecie kępińskim, w Wielkopolsce i o to, czy należy spodziewać się wybuchu kolejnych takich ognisk. "Będą wybuchały ogniska i tak będzie nie tylko w najbliższych dniach, ale będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy koronawirusa. Te ogniska będą się pojawiały" - odpowiedział minister. W środę w powiecie kępińskim zanotowano 75 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest dziecko. Starosta kępiński Rober Kieruzel ocenił, że wzrost zakażeń jest "gwałtowny". "Jest to przerażające i bardzo poważne" – podkreślił.

Jednym z głównych miejsc dotkniętych koronawirusem jest zakład meblarski w gminie Baranów. Zatrudnia on ponad tysiąc osób. Jak stwierdzi starosta kępiński, jest to miejsce, które "bardzo zostało dotknięte koronawirusem". "Na dzisiaj zostało przebadanych ok. 400 osób. Od kolejnych 600 zostaną pobrane wymazy w czwartek" – poinformował Kieruzel. Do tej pory w zakładzie stwierdzono 100 zakażoneń mieszkańców powiatu kępińskiego. Inne ogniska zakażeń koronawirusem w Polsce, które obserwowano w ostatnich dniach, to kopalnie. Województwo Śląskie jest tym, w którym obecnie notuje się najwięcej nowych przypadków zachorowań na COVID-19.

Łącznie w Polsce od wybuchu epidemii odnotowano 19 tys. 739 przypadków zakażenia i 962 zgony z jego powodu.(PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk krz/ mrr/PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport30 sierpnia 202501:10

Tłumy na derbach powiatu. Unia Racibórz liderem klasy okręgowej [FOTO]

Tłumy na derbach powiatu. Unia Racibórz liderem klasy okręgowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Ponad siedmiuset kibiców, według szacunków organizatora, zgromadziło się na stadionie przy ulicy Srebrnej, by obejrzeć derbowe starcie MKS Unia Racibórz z LKS Krzyżanowice. Mecz rozegrano w ramach IV kolejki III ligi śląskiej (klasa okręgowa grupa III) i od początku dostarczył on sporo emocji, szczególnie fanom gospodarzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 sierpnia 202510:02

Samborowicki Armagedon po raz drugi – gospodarze nie dali się pokonać! [FOTO na bis!]

Samborowicki Armagedon po raz drugi – gospodarze nie dali się pokonać! [FOTO na bis!] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Nocne zmagania druhów i druhen w Samborowicach przeszły do historii jako wyjątkowo emocjonujące. OSP Samborowice okazała się bezkonkurencyjna w II edycji samborowickiego Armagedonu, a rywale z gminy Krzanowice mocno zaznaczyli swoją obecność w czołówce. Wracamy do tematu, tym razem z nową galerią zdjęć!

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 sierpnia 202513:01

Świat młodych twórców na Zamku Piastowskim

Świat młodych twórców na Zamku Piastowskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. G. Nowak
Reklama
Sport31 sierpnia 202522:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co niemiara doświadczyli kibice w trakcie weekendu. W okresie od piątku do niedzieli w regionie rozegrano ponad 80 meczów. Sprawdź ich wyniki i przekonaj się, jak zmieniła się pozycja w tabeli Twojego zespołu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport31 sierpnia 202523:16

Wielkie Derby Płoni. Unia Racibórz z kompletem punktów [FOTO]

Wielkie Derby Płoni. Unia Racibórz z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Kibice zgromadzeni przy ulicy Srebrnej obejrzeli jednostronne widowisko w ramach rozgrywek C klasy. Rezerwy Unii Racibórz zmierzyły się z zespołem Wichru Płonia i od początku nadawały ton wydarzeniom na boisku.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.