Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 maja 202010:27

Książki na zdrowie dla raciborskiego szpitala

Książki na zdrowie dla raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kryminały, powieści historyczne, przygodowe oraz książki i albumy dla dzieci - łącznie ponad 5 tys. egzemplarzy - trafi do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce. Przekaże je Grupa Wydawnicza Publicat S.A w ramach akcji „Książki na zdrowie”. Publikacje trafią do szpitalnych bibliotek, aby pomóc dorosłym i dziecięcym pacjentom przetrwać pobyt na oddziałach. Akcją objęty został także szpital jednoimienny w Raciborzu.

Książki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci trafią w pierwszej kolejności do szpitali w: Poznaniu, Wrocławiu, Raciborzu, Grudziądzu, Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Gdańsku. Wszystkie te placówki mają status szpitali jednoimiennych, co oznacza, że znajdują się tam pacjenci zarażeni koronawirusem. Osoby chore przebywają z dala od domu, nie mogą być odwiedzane przez bliskich.

- Wiemy, że w szpitalach zakaźnych znajdują się pacjenci w bardzo ciężkim stanie, ale są też tacy, którzy dochodzą do zdrowia, a ich stan pozwala na czytanie. Ponieważ nie mogą spotykać się z bliskimi, chcieliśmy, aby mogli zająć sobie czas poświęcając go na ciekawą lekturę. Zdajemy sobie też sprawę, że szpitalne biblioteki cierpią na braki, dlatego zdecydowaliśmy się na takie wsparcie – mówi Michał Stecki Wiceprezes Zarządu PUBLICAT S.A.

To pierwsza tak duża inicjatywa wydawnictwa. Publicat jednak od lat wspiera różne instytucje na mniejszą skalę. Książki od Grupy Wydawniczej regularnie trafiają do szkół, przedszkoli, zakładów karnych oraz szpitali.

„Książki na zdrowie” to akcja, którą Grupa Wydawnicza Publicat S.A prowadzi wspólnie z poznańską agencją Q&A Communications.

Autor: Materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 listopada 202516:36

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W pięknej, jesiennej aurze mieszkańcy Raciborza i okolic odwiedzili dziś groby swoich bliskich. Na cmentarzu Jeruzalem – największej nekropolii w mieście – o godzinie 15.00 rozpoczęły się nieszpory oraz procesja z modlitwą za zmarłych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport2 listopada 202523:41

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe emocje podczas weekendu za nami. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik na szczeblu od II ligi do C klasy. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport2 listopada 202519:47

Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO]

Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W pochmurne, listopadowe popołudnie na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu odbyło się spotkanie trzynastej kolejki III grupy klasy okręgowej. Ósma w tabeli Unia Racibórz podejmowała przedostatni zespół – LKS Naprzód 32 Syrynia. Choć różnica punktowa i miejsce w tabeli wskazywały na faworyta, to drużyna gości przyjechała z zamiarem walki o pełną pulę punktów i długo stawiała gospodarzom zacięty opór.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 listopada 202509:35

Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO]

Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

2 listopada, w Dzień Zaduszny LKS Nędza zmierzył się z Kolejarzem Chałupki. Spotkanie obfitowało w dużą ilość akcji, goli, oraz interwencji bramkarzy, a zakończyło się pewną wygraną przyjezdnych.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.