Nie ma przyjęć mieszkańców, jest inne rozwiązanie

Ze względu na epidemię mieszkańcy nie mogą przyjść do ratusza na tzw. przyjęcia stron, by bezpośrednio porozmawiać z prezydentem lub jego zastępcami.
Wskazał na to na środowej sesji radny Piotr Klima, proponując, by Dariusz Polowy zorganizował czat z mieszkańcami. Każdy kto chciałby zgłosić jakiś problem mógłby zrobić w określonym czasie w bezpośrednim kontakcie z prezydentem. - Takie rozwiązania wprowadzono w innych miastach - dodał Klima. Radni, przypomnijmy, korzystają z możliwości zdalnego obradowania.
- Ze względu na ograniczenie ryzyka związanego z epidemią sprawy mieszkańców będą przyjmowane w Urzędzie Miasta Racibórz wyłącznie pisemnie lub telefonicznie. Przed urzędem została udostępniona skrzynka podawcza, do której można składać pisemne sprawy mieszkańców. Skrzynka będzie opróżniana raz dziennie. W sprawach wyjątkowo ważnych urzędnicy będą się kontaktować z nadawcą wiadomości. Dlatego prosimy aby do każdego pisma dołączyć dane kontaktowe (np. nr telefonu, adres e-mail) - informuje urząd. Wykaz numerów telefonów do poszczególnych jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta a także adresów mailowych dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Urząd Miasta/Wydziały Urzędu (https://www.bipraciborz.pl/bip/zawartosc/html/podglad-typ-77471)
Zachęcamy do załatwiania spraw i zgłoszeń przez Internet korzystając z Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej ESIM, elektronicznej skrzynki podawczej na Platformie ePUAP lub Platformie SEKAP. Ze sposobem korzystania z usług elektronicznych można zapoznać się poprzez informacje zawarte w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce e-Urząd/załatwianie spraw w Urzędzie (https://www.bipraciborz.pl/bipkod/11817867).
Instrukcja zgłoszeń poprzez ESIM dostępna pod adresem: https://www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/aktualnosci_dla_mieszkancow/Zgloszenie-publiczne-w-systemie-ESIM-instrukcja-krok-po-kroku/idn:8136
Poniedziałek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Wtorek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Środa: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Czwartek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Piątek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Pomiędzy godz. 13.00 a 14.00 biura urzędu będą odkażane i nastąpi przerwa w ich funkcjonowaniu. W tym czasie wszelkie kontakty z mieszkańcami przejmuje Biuro Obsługi Interesanta (tel. 32 75 50 600).
URZĄD STANU CYWILNEGO
Poniedziałek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Wtorek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Środa: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Czwartek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
Piątek: 7:00-13:00 oraz 14:00 - 20:00
![Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17824605421782325712730398198-1362347445808668-3518755095657245390-n-.jpg)

![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)










![Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782597199pietro-krzano-baraz-.jpg)

![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)




![Ride the Flow! Oficjalnie otwarto nowy pumptrack w Kornicach [FOTO i WIDEO] Ride the Flow! Oficjalnie otwarto nowy pumptrack w Kornicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782496380731059855-1346952254083672-4242227102521343498-n-.jpg)


![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz