Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 grudnia 201922:50

Racibórz dla młodych. Dużo gadania, mało efektów!

Racibórz dla młodych. Dużo gadania, mało efektów! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

INTERWENCJA. Pan z OSiRu gasi światło, nowy skatepark trzeba sobie wywalczyć w głosowaniu, a stary pełen jest usterek. Lokalni politycy dużo mówią, że trzeba stworzyć w mieście dobry klimat dla młodych, ale na tym gadaniu się kończy. 

W całej Polsce panuje moda na hulajnogi, a przy raciborskim skateparku tablica z regulaminem, że akurat na hulajnogach jeździć tu nie można. - Pan zobaczy, same dziury - pokazują użytkownicy obiektu przy Zamkowej, którzy mimo zakazu w regulaminie na hulajnogach jednak jeżdżą, bo innego miejsca na taką aktywność nie ma. Racibórz ma ambicje, by dogodzić młodym, co rusz mówią o tym politycy, ale za deklaracjami nie idą działania. - Jedna wielka stypa - mówi raciborskie młode pokolenie. Do regulaminu zresztą nie stosuje się sam OSiR, który w ramach Akcji Lato 2019 zorganizował na skateparku warsztaty extreme na... hulajnogach.

W listopadzie wieczorem skatepark przy Zamkowej tętni życiem, o ile pan z OSiR-u nie zgasi tu światła. - Nie wiem dlaczego to robi, skoro alejki wokół H2Ostróg cały czas są oświetlone, chyba złośliwie - mówi jeden z rodziców, który zadaje przy okazji proste pytanie - co władze robią dla najmłodszych raciborzan? - Na lodowisko trzeba jechać do Pszowa, na porządny skatepark do Wodzisławia, a jak pytamy, czy powstanie nowy, to słyszymy, że trzeba go wywalczyć w budżecie obywatelskim - opowiada. - Pracuję, płacę podatki i się pytam, czy to normalne, że młodzi, w tym mój syn, będą mieli miejsce do spędzenia wolnego czasu jeśli zbiorą więcej głosów dajmy na to od strażaków albo pomysłodawców zakupu defibrylatorów?

Jego zdaniem, władze miasta powinny ważyć i odpowiadać na potrzeby, a nie tłumaczyć się budżetem obywatelskim, bo przecież nie o to chodzi, by się ścigać na głosy, ale zadbać o każde środowiska. Jeśli są oczekiwania, to trzeba na nie odpowiedzieć, tak by mieszkańcy byli zadowoleni, a nie pytali, po co komu betonowa przystań za 3 mln zł, skoro w Odrze wody tyle, co kot napłakał. - Lodowisko Piastor stoi bezużyteczne. To idealne miejsce na porządny skatepark - słyszymy.O plany co do skateparku i regulaminu korzystania z obiektu zapytaliśmy w Urzędzie Miasta. Oto odpowiedź rzecznika magistratu.

Raciborski skatepark powstał w 2010 roku, w tym roku będzie obchodził swoje 10 urodziny. Jak przekazał producent i wykonawca, firma Techramps Sp. z o.o. Sp. K. w instrukcji użytkowania skateparku (po oddaniu obiektu) urządzenia skateparku przeznaczone są wyłącznie do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i BMX-ach. Taki zapis widniał również w regulaminie od początku funkcjonowania obiektu. Ze względu na duże zainteresowanie ww. urządzeniami przez użytkowników hulajnug wystosowaliśmy stosowne zapytanie do wykonawcy. Z otrzymanych informacji wynika, iż urządzenia są przystosowane do korzystania przez użytkowników jeżdżących na hulajnogach. Ponadto, jak wskazano skateparki projektowane były zgodnie z polska normą PN-EN 14974, w której wcześniej nie były uwzględnione urządzenia typu hulajnoga. W lipcu br. w życie weszła aktualizacja normy, która dopuszcza możliwość korzystania ze skateparków przez użytkowników hulajnóg. Obecnie Ośrodek oczekuje na aktualizację instrukcji użytkowania skateparku. Po otrzymaniu dokumentu od producenta zmieniony zostanie regulamin skateparku. Ośrodek Sportu i Rekreacji ze względu na brak środków budżetowych prowadzi tylko bieżące naprawy. Świadomi jesteśmy jednak, że ze względu na zużycie poszczególnych urządzeń konieczna jest modernizacja lub, co byłoby korzystniejsze ze względu na trwałość urządzeń, budowa nowych elementów o większej trwałości. Podejmowaliśmy próby pozyskania funduszy na modernizację obiektu wraz z przedstawicielami Klubu Sportowego "Hit the Rail" z Budżetu Obywatelskiego, jednak nie zakończyły się one powodzeniem. Miasto będzie szukać możliwości sfinansowania tej inwestycji ze środków zewnętrznych.

Autor: Grzegorz Wawoczny, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.