Malowane buty, orientalne stroje i prywatny kucharz. Najlepsze biznes plany 2019

Wielki Finał Konkursu na Najlepszy Biznesplan 2019 odbył się dziś w Pubie Raciborska Piwnica. Wygrała Magdalena Dulian.
O zwycięstwo i 5 tysięcy złotych nagrody rywalizowali: Magdalena Dulian - Pracownia Artystyczna Malak (stroje orientalne), Magdalena Dziki - Dziki Biznes (unikalne malowane wzory na obuwiu), Agata Grzybowska - Studio Tatuażu Spirala, Małgorzata Kalyciok - Gaja Naturalne Terapie oraz Mateusz Zawojski - Prywatny Szef Kuchni. Projekty oceniało jury w składzie: wiceprezydent Michał Fita, Józef Galli - szef komisji rozwoju gospodarczego Rady Miasta, Maria Smyczek - dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych, Sebastian Składny z CEO Barmix oraz Agnieszka Siedlaczek z CRIS.
Zwyciężczyni, Magdalena Dulian, buduje swój biznes na pasji do orientalnych strojów i tańca. Sama je projektuje i szyje. Planuje sprzedaż na cały świat. Potrzebuje dobrej strony internetowej. - Łatwiej wydawać w euro - mówiła podczas prezentacji. Ile jest w stanie uszyć strojów i ile kosztują, zobaczcie wideo!
Mateusz Zawojski chce na rynku sprzedawać swoje doświadczenie kulinarne, czerpane jeszcze od rodziców, a konkretnie organizować miesięcznie około 20 imprez. Klienci nie mają się najeść, ale otrzymywać pomysłowe, kolorowe, smaczne jedzenie.
Na podążaniu za swym ciałem, umysłem i duszą, głębokim sięganiu do emocji i traum, na świadomym życiu chce zarabiać Małgorzata Kalyciok. Oferuje kąpiele dźwiękowe, a chce mocniej wejść na rynek z ofertą medytacji.
Z pasji do sztuki, pokazanej na butach, wyrósł biznes Magdaleny Dziki. Raciborzanka sama zalicza się w tej branży do pierwszej dziesiątki w kraju. Zajmuje się tym do 30 osób, w tym dwie firmy. Popyt jest znaczny. Sporo osób chce malowane buty, inne, unikalne, nie takie jak wprost z sieciówek. Planuje malować na butach skórzanych. Na to potrzebuje farb, ale też dobrego www i reklamy w internecie.
Ze sztuką od wielu lat obcuje też Agata Grzybowska, rozwijająca swój tatuażowy biznes. Ma wielu klientów, ale nie może stać w miejscu. Potrzebne są jej szkolenia oraz nowy sprzęt laserowy.
Konkurs organizowany jest przez Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości, który działa w ramach Ośrodka Współpracy Gospodarczej w Raciborzu. Inkubator jest prowadzony przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, a finansowany przez miasto Racibórz.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz