CKZiU numer 1 podsumowało projekt Mobilni i kreatywni na europejskim rynku pracy

Dziś w sali bankietowej hotelu Racibor odbyło się podsumowanie projektu, organizowanego przez nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego numer 1 w Raciborzu. W czasie zorganizowanej konferencji uczniowie podsumowali swe zagraniczne praktyki oraz podzielili się wrażeniami z pobytu zagranicą.
Udział w tej edycji projektu wzięło 52 uczniów raciborskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego numer jeden. Byli to uczniowie Budowlanki, Technikum Gastronomicznego oraz Ekonomika, który w czasie realizacji projektu wchodził jeszcze w skład CKZiU numer 1. W projekcie udział wzięło także dziesięciu nauczycieli z tych placówek. Realizowany projekt był okazją do odbycia zagranicznych praktyk. Uczniowie odbywali je w Hiszpanii, Portugalii i na Teneryfie.
W czasie środowej konferencji uczniowie poszczególnych grup biorących udział w praktykach zawodowych przedstawili, czym zajmowali się w czasie dnia codziennego w zagranicznych zakładach pracy. Swą prezentacje zaprezentowali także nauczyciele, którzy w trakcie pobytu zagranicą korzystali z tzw. job shadowing, czyli śledzenia poczynań ich zagranicznych kolegów po fachu.
Na zakończenie konferencji każda z grup uczestniczących w praktykach otrzymała certyfikaty potwierdzające udział w projekcie, oraz zaświadczenie o odbyciu 30-godzinowego szkolenia z języka hiszpańskiego, portugalskiego lub angielskiego. Każdy z uczestników dostał także pakiet upominków, w skład którego wchodziły m.in. pamięci przenośnie i powerbanki.
W konferencji podsumowującej projekt udział wziął przedstawiciel Raciborskiej Izby Gospodarczej w osobie wiceprezesa Konrada Migockiego, etatowy członek zarządu powiatu Ewa Lewandowska oraz dyrektorzy raciborskich CKZiU: Jacek Kąsek (CKZiU numer 1) i Sławomir Janowski (CKZiU numer 2).































































































![Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17623270451762276274img-9365-.jpg)

![Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176242173306-05112025-budowa-mostu-drogowego-md1-2-.jpg)



![Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762375080zrzut-ekranu-2025-11-5-o-21-37-35-.png)







![Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762326542szlak-glubczyckich-ruin-koscielnych-.jpg)



































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany