Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 listopada 200917:21

Brak parkingów - zmora raciborzan

Brak parkingów - zmora raciborzan - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Podczas prezydenckich spotkań na Ostrogu zwrócono uwagę władzom miasta na problem z parkowaniem. Samochodów wciąż przybywa, a miejsc parkingowych brakuje. Danuta Kondrat prosiła o interwencję przy Zamkowej. Tam, mimo zakazu, parkują uczniowie Mechanika.

Mieszkaniec ul. Orzeszkowej, Marek Plewczyński zapytał prezydenta co zamierza zrobić z brakiem parkingów w mieście. – Mieszkam na dużym osiedlu, gdzie jest odwieczny problem z parkowaniem. Nie przesadzę, jeśli powiem, że w niedługim czasie samochodów przybyło o 50 proc. a miejsc parkingowych jest wciąż tyle samo – przedstawił sprawę Plewczyński. Dodając, że czasem musi zostawiać samochód w miejscach niedozwolonych. – Często narażam się na mandaty straży miejskiej, złośliwość sąsiadów, ale także uszkodzenie pojazdu. Jednak co zrobić, jak Orzeszkowej jest tak zawalona, że nie da się na nią wjechać – wspomniał.

Prezydent tłumaczył, że osiedlowe parkingi należą pod zarządców i to oni powinni zadbać o wystarczającą liczbę miejsc. – Jeśli macie powołaną radę osiedla, to wspólnie możemy monitować do zarządcy o zrobienie parkingu. Ja nie widzę problemu, pomogę, bo tu jest naprawdę źle – przyznał prezydent. Zdradził, że miasto planuje w 2011 roku zrobić parking przy ul. Bielskiej, następnie przy Przejazdowej (tu prace już się rozpoczęły).

Plewczyński wyraził również swoje niezadowolenie z płatnych parkingów. Pytał, czy naprawdę nie można tego inaczej rozwiązać, jak tylko pobieraniem opłat. – Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam ile miasto zarabia na płatnych parkingach. Po co napychać kieszenie firmom z zewnątrz, przecież za te pieniądze można by było wybudować darmowe parkingi – sugerował. – Jaki jest w ogóle sens płatnych parkingów? – pytał. Prezydent odpowiedział krótko. – Gwarantuję panu, że jeśli miejsca w centrum byłyby darmowe, nie znalazł by pan miejsca. Proszę popatrzeć na to, co się dzieje na Opawskiej. Postawią samochód z wywieszką na sprzedaż i wracają po niego za parę dni. A tak każdy zapłaci, zrobi szybko zakupy i parkować może następny. Dodał, że raciborska firma nie stanęła do przetargu, dlatego napychane są kieszenie firm z innych miast.

Wiecznie zastawiony jest również chodnik przy ul. Zamkowej. Tam mimo zakazu parkują uczniowie Mechanika. – Jestem niepełnosprawna, żeby dostać się do własnego domu muszę iść ulicą, bo chodnik jest ciasno zastawiony samochodami uczniów – żali się Danuta Kondrat. Kobieta wielokrotnie wzywała policję i straż miejską. Ale pouczenia i mandaty nie odstraszyły młodych kierowców. – Jak by tego było mało, to przed moim domem zrobili sobie palarnię. Ilekroć przechodzę to albo rajstopy mam popalone, albo płaszcz. Zróbcie coś z tym, bo tak przecież nie może być, żeby z własnego domu nie można było wyjść – żaliła się pani Danuta.

Prezydent obiecał, że porozmawia z dyrektorem Mechanika Sławomirem Janowskim. – Jakiś czas temu zakazano młodzieży parkować na Zamkowej, ale widzę, że znów wrócili. Postawcie tam znak zakaz parkowania, albo zakaz wjazdu i sprawa sama się rozwiąże – proponował Andrzej Janda. – Zakazać wjazdu nie możemy, ale o zakazie parkowania pomyślimy – obiecał prezydent.

Justyna Korzeniak

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202512:01

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis!

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Plac za remizą w Raciborzu-Brzeziu zamienił się, 9 sierpnia, w tętniące życiem centrum rodzinnej zabawy podczas trzeciego festynu parafialnego. Wydarzenie, które przyciągnęło setki mieszkańców oraz gości z całego województwa, zorganizowali parafianie pod kierunkiem proboszcza ks. Bogdana Reka. Festyn okazał się doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności oraz odwiedzających region.

fot. Jan Ptak
Aktualności12 sierpnia 202508:48

Pożary maszyn rolniczych i interwencje straży w powiecie raciborskim

Pożary maszyn rolniczych i interwencje straży w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Racibórz 112 info, Kamil Kania (interwencja w Rudach)
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202512:49

Na szlaku wiary i nadziei – pielgrzymi z powiatu raciborskiego w drodze na Jasną Górę [FOTO na bis!]

Na szlaku wiary i nadziei – pielgrzymi z powiatu raciborskiego w drodze na Jasną Górę [FOTO na bis!] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozpoczęła się 49. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Pątnicy z Nysy, Opola, Głubczyc, Raciborza i Kluczborka przez kilka dni będą przemierzać setki kilometrów, niosąc w sercach intencje swoje i innych. Tegoroczna wędrówka przebiega pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, nawiązującym do Roku Świętego i programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202512:39

Afera wokół przyznawania środków z KPO. Konferencja Nowej Nadziei w Raciborzu [WIDEO]

Afera wokół przyznawania środków z KPO. Konferencja Nowej Nadziei w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
35
Racibórz:

Na początku sierpnia 2025 roku media i opinia publiczna zostały poruszone doniesieniami o kontrowersyjnych finansowaniach z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Interaktywna mapa opublikowana przez dziennikarzy ukazała, że część funduszy trafiła do wydatków luksusowych — takich jak jachty, solaria czy ekspresy do kawy. To wyraźnie odbiega od celów KPO, które zakładały wspieranie odbudowy infrastruktury, ekologicznych innowacji oraz transformacji gospodarczej.

red.
Reklama
Sport10 sierpnia 202522:38

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.