Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 września 200910:14

Wielka gala na 15-lecie MIRAŻU

Wielka gala na 15-lecie MIRAŻU - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- M jak muzyka, I jak indywidualizm, R jak radość, A jak ambicja, Ż jak żart – Miraż – to nie byt chwilowy, tylko coś, co trwa - mówił Leszek Wójtowicz, pieśniarz i tekściarz, od wielu lat związany z Piwnicą pod Baranami, na piątkowym koncercie galowym z okazji 15–lecia Mirażu.

Gala okazała się być pełnym energii, humoru i wspomnień, trzygodzinnym widowiskiem wyreżyserowanym przez Waldemara Patlewicza (TVP Katowice), do którego scenariusz napisała Elżbieta Biskup. Na scenie zaprezentowali się byli i tegoroczni „Mirażowcy”, 27 osób, dla których Miraż był i ciągle jest nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale i przygodą życia. O aranżację muzyczną zadbał, nazywany polskim Louisem Armstrongiem, Lothar Dziwoki wraz ze swoim zespołem.

- Żeby osiągnąć sukces, potrzebne są wizja i talent. Wizja młodej nauczycielki, Elżbiety Biskup, która 15 lat temu, dzięki przychylności dyrektora Leszka Wyrzykowskiego, powołała w II LO zespół wokalny oraz talent młodych ludzi, a później wspólna ciężka praca. Miraż to już zjawisko. Śpiewa nie tylko nam, ale i u naszych przyjaciół za granicą – mówił starosta raciborski Adam Hajduk.

Kilkaset osób zebranych w sali widowiskowej Domu Kultury Strzecha miało okazję wysłuchać całej palety najróżniejszych utworów, od poważnych, takich jak „Modlitwa” Tadeusza Nalepy w wykonaniu Marzeny Korzonek, przez kabaretowe – tutaj zaprezentował się Leszek Wójtowicz z piosenką „Rocznica”, zabawne – Hania Hołek śpiewająca „Bo taka głupia to ja już nie jestem” czy ponadczasowe, jak w przypadku utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Nie zabrakło też przebojów z lat 60-tych. „Autostop”, „Rudy rydz” i „O mnie się nie martw” to tylko niektóre z nich.

Wielkie brawa zebrała znana z zespołu „Łzy” Ania Wyszkoni, która w czasie gali pokazała się w kilku odsłonach, między innymi wspólnie z Marzeną Korzonek i Hanią Hołek zaśpiewała „Chcę być Kopciuszkiem”. – Miraż był dla mnie lekcją, na której uczyłam się nie tylko śpiewu. Nauczył mnie walczyć o swoje marzenia. Pomógł mi stanowczo definiować moje cele i dążyć do nich czasem wbrew wszystkiemu i wszystkim. Miraż był przygodą, dzięki której rozwijałam świadomość artystyczną. Jednak przede wszystkim był początkiem wspaniałej przyjaźni. I za to najbardziej go cenię. Nauczycieli śpiewu jest wielu, Elżbieta Biskup tylko jedna – stwierdza w publikacji wydanej specjalnie z okazji jubileuszu zespołu Ania Wyszkoni.

- Związek z Mirażem był jednym z wierniejszych w moim życiu. Jeśli zdradzałem - to tylko za pozwoleniem Pani Profesor Elżbiety Biskup – w ten sposób śpiewanie w Mirażu opisuje Dawid Koczy, który wiosną ma w planach nagranie solowej płyty.

Koncert zakończyły podziękowania. Na scenę poproszono założycielkę zespołu, Elżbietę Biskup. – Mam dwie podstawy egzystencji, mojego życia. Pierwsza to dom i rodzina, druga to wy moi drodzy – mówił w stronę „Mirażowców”: Ani Wyszkoni, Marzeny Korzonek, Magdaleny Teresiak – Janas, Agnieszki Busuleanu, Katarzyny Bugli, Agnieszki Błońskiej, Anny Monasterskiej, Beaty Kalinki, Małgorzaty Gajdy, Sabiny Galdy, Roksany Lewak, Hanny Hołek, Agnieszki Miśków, Justyny Krupy, Dariusza Malinowskiego, Jerzego Skóry, Dawida Koczy, Tomasza Orlińskiego, który wystąpił z towarzyszeniem zespołu Good - Day, Marzeny Miki, Magdaleny Kasowskiej, Aleksandry Górki, Adrianny Górki, Anny Herbut, Dominiki Sławik, Judyty Pisarczyk, Małgorzaty Grochal i Marii Biskup.

Iwona Świtała

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 kwietnia 202410:00

Fascynująca multimedialna podróż w czasy śląskiego średniowiecza. Muzeum w słodowni raciborskiego zamku czynne od 1 maja

Fascynująca multimedialna podróż w czasy śląskiego średniowiecza. Muzeum w słodowni raciborskiego zamku czynne od 1 maja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zgodnie z zapowiedzią, od 1 maja multimedialne muzeum w słodowni raciborskiego zamku dostępne będzie dla zwiedzających. Muzeum powstało w ramach wartego ponad 20 mln zł projektu zrealizowanego przez Powiat Raciborski. Nowoczesne ekspozycje prezentują europejski poziom. To jedna z najnowocześniejszych tego typu ekspozycji w Polsce.

Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.