Hala w Rudach coraz bliżej

8 firm chce budować halę sportową w Rudach. Dzisiaj otwarto koperty z ofertami. Trwa właśnie ich weryfikacja. –Wykonawcę trzeba wybrać szybko, bowiem wymagany termin zakończenia pierwszego etapu robót to 15 grudnia br. – wyjaśnia dyrektor ZSO w Rudach Adrian Plura.
- Bardzo nam zależy na tej inwestycji, bo to będzie nie tylko hala sportowa ale również świetlica i stołówka. Teraz są wakacje, ale w czasie roku szkolnego dzieci muszą chodzić na stołówkę na drugą stronę ulicy. To wcale nie jest bezpieczne, bo przechodzą przez ruchliwą drogę wojewódzką nr 919 – tłumaczy Adrian Plura. – Prawda, jest tam sygnalizacja świetlna, ale co najmniej raz na godzinę trafia się kierowca, który nie zauważy czerwonego światła. W naszej szkole, w podstawówce i gimnazjum, uczy się ponad 300 uczniów, w tym wielu dojeżdżających z Rudy Kozielskiej, Szymocic czy Jankowic. W szkole funkcjonuje niepełnowymiarowa mała sala gimnastyczna, co przy 4 godzinach w-f-u dla 18 oddziałów klasowych stanowi bardzo duży problem a nawet niemożliwość właściwej realizacji tych lekcji – wylicza dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudach. – W szkole brakuje nie tylko stołówki ale również świetlicy, co jest ogromnym problemem zwłaszcza w perspektywie wejścia do szkoły sześciolatków.
Hala sportowa w Rudach to inwestycja priorytetowa dla Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej. Do tej pory przygotowano już pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę oraz wybudowano ekologiczną oczyszczalnię ścieków, przygotowaną do podłączenia nowej hali.
Pierwszy etap inwestycji czyli wykonanie stanu surowego otwartego obiektu przeznaczonego na salę gimnastyczną o wymiarach płyty boiska 19,00 x 36,00 m, wraz z zapleczem technicznym i częścią kuchenną oraz łącznikiem łączącym funkcjonalnie istniejący budynek szkoły z nowobudowanym obiektem hali ma kosztować 2,6 ml zł i ma być zakończony do 15 grudnia bieżącego roku.
(jola)
fot. Internet



![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)


![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)






![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)





![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)


![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany