Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 marca 201513:57

Szkoła z Nędzy w projekcie wspieranym przez Beatę Pawlikowską

Szkoła z Nędzy w projekcie wspieranym przez Beatę Pawlikowską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza: Uczniowie klas 5 szkoły podstawowej ZSG w Nędzy jako jedyni z powiatu raciborskiego i nieliczni z województwa śląskiego zakwalifikowali się do projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Wyjadą m.in. na zajęcia terenowe do parku narodowego. Ambasadorem projektu jest znana dziennikarka i podróżniczka, Beata Pawlikowska.

Szkoła z Nędzy znalazła się w gronie około 200 szkół (podstawówek i gimnazjów), które biorą udział w projekcie realizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Już w kwietniu pierwsze grupy wyjadą na zielone szkoły do parków narodowych. Oprócz tropienia śladów zwierząt, rozpoznawania gatunków roślin, uczniowie będą mieli okazję także do rozwijania swoich talentów fotograficznych i redaktorskich. Wszystko pod czujnym okiem ambasadorki projektu - Beaty Pawlikowskiej.

- Zainteresowanie projektem było ogromne, zarówno ze strony szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Finalnie do projektu zgłosiło się ponad 800 gmin - mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP. - Warto uświadamiać młodych ludzi, że niezwykłe, urokliwe miejsca mają na wyciągnięcie ręki - dodaje.
36 uczniów z Nędzy już 13 kwietnia wyjedzie na pięciodniową zieloną szkołę do Babiogórskiego Parku Krajobrazowego. Co ważne, wyjazd dla uczestników jest bezpłatny. Projekt jest dofinansowany ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

- W projekcie chodzi o to, by budować wśród młodzieży świadomość i poczucie odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju - tłumaczy Mirosława Teresiak, nauczycielka przyrody w ZSG w Nędzy. - Młodzież podczas wyjazdu będzie badała przyrodę i wszystko na bieżąco dokumentowała w internecie. A po przyjeździe uczniowie zajmą się kolejnym zadaniem. Stworzą folder promujący własny region, miejsce, w którym żyją - opowiada Mirosława Teresiak.

Na zakończenie projektu prace wezmą udział w ogólnopolskim konkursie.

- Projekt jest fantastycznym przedsięwzięciem - zachwyca się nauczycielka. - To nie będzie jałowa nauka z książki. Uczniowie będą poznawać przyrodę poprzez badanie i obserwację. To młodzież uwrażliwi na przyrodę. Przecież to od nas zależy w jakim środowisku będziemy żyć - podsumowuje Mirosława Teresiak.

Autor: Sabina Mostek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności14 listopada 202513:39

Mundurowi na spotkaniu z przedszkolakami

Mundurowi na spotkaniu z przedszkolakami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.