Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 listopada 201412:53

Prezydent Lenk podsumował kampanię wyborczą

Prezydent Lenk podsumował kampanię wyborczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prezydent Mirosław Lenk podsumował kampanię wyborczą przed niedzielnym głosowaniem. Dziś w hotelu Polonia po raz ostatni przed ciszą wyborczą spotkał się z mediami, aby jeszcze raz przypomnieć punkty swojego programu. Poniżej oficjalne oświadczenie, które złożył prezydent.

Witam Państwa serdecznie,

Jesteśmy na finiszu kolejnej, ale równie ważnej dla Raciborza kampanii wyborczej. Chciałem Państwu podziękować, przede wszystkim za to, że w tym gorącym okresie zachowaliście bezstronność. To również dzięki Mediom i naszym mieszkańcom ta kampania nie zmieniła się w jeszcze bardziej brutalny spektakl. Przez ostatnie lata Racibórz, dzięki ciężkiej, wspólnej pracy zmieniał się na lepsze!

Ostatnie wydarzenia uświadomiły mi, że konieczna jest jeszcze większa mobilizacja i determinacja z mojej strony w dążeniu do realizacji potrzeb naszych mieszkańców.

Moja kampania i pani Anny Ronin, to dwa różne światy.

Kampania pani Anny Ronin - Oparta na założeniu, że potrzebne są zmiany dla zmian. Natomiast zabrakło tam jakiegokolwiek pomysłu na miasto. Zero konkretów.

Moja kampania - charakteryzowała się konkretnymi propozycjami działań dla miasta. A najważniejszym z nich jest pozyskanie jak największych środków dla Raciborza z ostatniego, tak dużego wsparcia UE dla Polski. Wszyscy powinniśmy zdać sobie sprawę, że w tym wypadku potrzebne są kompetencje, wiedza i doświadczenie, którego dziś brakuje Annie Ronin. Sprawdzony prezydent z nowymi pomysłami, to najlepsza recepta na pozyskanie ostatnich wielkich i trudnych pieniędzy z Unii Europejskiej.

Cały czas towarzyszy mi determinacja dotycząca nie tyle ambicji, by nadal sprawować Urząd prezydenta, co świadomości, że jestem lepiej przygotowany na wyzwania, przed jakimi stoi Racibórz.

Współpracownicy przyszłego prezydenta:

Dowodem na to, kto był bardziej wiarygodny w trakcie tej kampanii są wyrazy poparcia poszczególnych kandydatów lub jego brak.

Otoczenie pani Anny Ronin:
Eksperci są ukrywani w cieniu jej kampanii. Dopiero na kilkanaście godzin przed zakończeniem kampanii ujawniono tzw. doradców, przede wszystkim z otoczenia jej kontrkandydata z I tury wyborów - Dawida Wacławczyka. Z tego wynika, że pani  Ronin nigdy nie posiadała swoich ekspertów.

Moje otoczenie:
Jest znane. Ja nie muszę ich ukrywać. Są to ludzie, z którymi mieszkańcy mają kontakt na co dzień oraz mogą ocenić ich działania. To radni, którzy tworzą większość w Radzie Miasta i szli do wyborów promując nasz wspólny program. To  przedsiębiorcy, ludzie biznesu, kultury, sportu i nauki, znani i szanowani w mieście. Popierają mnie też radni z opozycji. Ja i moje otoczenie jest otwarte na każdy konstruktywny dialog dla dobra Raciborza. Słucham i wyciągam wnioski:Mam pomysł na Racibórz. Mam wiedzę, doświadczenie i kompetencje. Dlatego zapewniam, że jeśli pozostanę na stanowisku prezydenta, to skorzystam ze wszystkich dobrych rad niezależnie od kogo będą pochodziły.

Zdaję sobie sprawę, że trzeba stale poprawiać wzajemne relacje. Jestem przekonany, że w następnej kadencji wprowadzimy je na taki poziom, by mieszkańcy na co dzień dostrzegali rozwój miasta i zmiany, które w nim zachodzą.

Ta kampania pokazała, że oprócz konkretów potrzebna jest dobra i wzajemna komunikacja.

Jeszcze raz dziękuję za poparcie w I turze wyborów i oddanie na mój program największej liczby głosów.

W niedzielę zapraszam do lokalów wyborczych.
Postawmy na konkrety dla Raciborza.

Mirosław Lenk

Autor: Kamila Besz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Posłuchaj

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Pliki do pobrania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.