Boisko przy ZSS oficjalnie otwarte!

Równo o godzinie 10.00 ze względu na niekorzystną aurę goście oraz uczniowie placówki zebrali się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: starosta Adam Hajduk, wicestarosta Andrzej Chroboczek, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu, przedstawiciele oświaty i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.
- Modernizacja obiektu trwała aż 21 miesięcy, ale w końcu doczekaliśmy się pięknego boiska wielofunkcjonalnego. Uczniowie będą mogli w tym miejscu m.in. zagrać w badmintona, koszykówkę, piłkę nożną oraz w siatkówkę. Takie boisko to niezbędna inwestycja, ponieważ w naszej szkole działa klub sportowy, który liczy aż 85 uczniów. Mają oni na swoim koncie nawet ogólnopolskie sukcesy, dlatego ważne jest, aby nadal się rozwijali i postarali się reprezentować naszą szkołę nawet na arenie ogólnopolskiej. Całkowity koszt inwestycji to 150 tysięcy złotych - powiedziała Ewa Konopnicka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. - Naszym zadaniem jest tworzenie warunków, żeby zachęcać młodzież do uprawiania sportu. Wszędzie, gdzie istnieją możliwości budujemy boiska. Obecnie realizujemy plan budowy w Zespole Szkół Mechanicznych, II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. - powiedział Adam Hajduk, starosta raciborski.
Sisi/Aha














































































![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)






















Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.