Czy KS Unia Racibórz dyskryminuje młodych piłkarzy?

Zdaniem radnego Rycki taka praktyka jest niedopuszczalna. Ma ona polegać na tym, jak stwierdził, że w KS Unia Racibórz może grać tylko uczeń gimnazjum w SMS-ie. Chłopcom z rocznika 2004, na spotkaniu 11 marca, miano zaproponować szerszy wachlarz szkolenia jeśli pójdą do SP 8. - To nie jest prywatna instytucja, a działania kluby niezrozumiałe w sytuacji, gdy dofinansowuje go miasto - uznał Rycka. ZSOMS podlega marszałkowi województwa śląskiego. Ma w swojej ofercie klasy piłkarskie. Unię w dużym stopniu finansuje zaś miejska kasa. Prezydent Lenk nie dziwi się szkole, bo to normalny element walki o ucznia, ale zapewnił, że sprawie się przyjrzy. - Na pewno takich sytuacji nie będzie. Zwrócę uwagę, by nie uzależniać gry w klubie od uczęszczania do ZSOMS - stwierdził.
(w)




























![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany