WKU: Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Kwalifikacja wojskowa na terenie województwa śląskiego trwa od 3 lutego, w powiecie raciborskim zaczęła się w poniedziałek. Obejmuje ona również kobiety urodzone w latach 1990-95, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, absolwentki uczelni medycznych i weterynaryjnych, kierunków psychologicznych, a także ochotników powyżej 18 roku życia, którzy zgłaszają się do pełnienia służby wojskowej.
Do 14 marca przez kwalifikację przejdą osoby zamieszkujące Racibórz, miasto i gminę Krzanowice i Kuźnia Raciborska oraz gminy Kornowac, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik. W poniedziałek zjawiła się pierwsza grupa, czyli 20 młodych mężczyzn, średnio podczas jednego dnia przez kwalifikację przechodzi ok. 30 osób.
Pamiętać należy o tym, że planując wyjazd za granicę lub zmianę miejsca zamieszkania, najpierw należy zgłosić się do kwalifikacji wojskowej. Praca za granicą nie jest żadnym usprawiedliwieniem chyba, że osoba pracująca za granicą jest wymeldowana z kraju. Czy są jakieś sankcje jeśli ktoś się nie stawi? Tak, jednak egzekwuje je nie wojsko, lecz burmistrz, wójt czy prezydent, którzy wzywają do stawienia się w kwalifikacji wojskowej. Poniżej w pliku dźwiękowym posłuchaj, co o wojsku myślą ci, którzy dziś stawili się na wezwanie.
kb
















![Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775226830659502147-122128067037079676-5223686915882823458-n-2-.jpg)






![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)










![Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775244910img-8159-.jpg)




![Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775192300p4021275-.jpg)


























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.