Kolejka już ściąga masę turystów...

...mówi o rudzkiej wąskotorówce starosta Adam Hajduk, który przyznaje, że jest szansa na jej rozbudowę. - Zainteresowane są tym gminy Kuźnia Raciborska, Racibórz i Gliwice. Liczymy, że uda się pozyskać kilkanaście milionów złotych w ramach zadań pozakonkursowych, jak to było z zamkiem - mówi starosta.
Linia Racibórz-Rudy-Gliwice liczy sobie ponad 100 lat. Trwają starania o jej reaktywację. - Kolejka wąskotorowa to rzecz wyjątkowa na naszym terenie, już ściąga masę turystów, a gdyby udało się uruchomić linię od Raciborza do Gliwic, myślę, że byłoby ich jeszcze więcej - mówił na konferencji posesyjnej starosta Adam Hajduk.
Starosta przyznał, że podjęto starania, by linię reaktywować. - Zainteresowane są tym gminy Racibórz, Kuźnia Raciborska i Gliwice. Liczymy, że uda się pozyskać kilkanaście milionów złotych w ramach zadań pozakonkursowych, jak to było z zamkiem - kontynuował.
- Gdy gmina Kuźnia Raciborska będzie mieć możliwość zakupu jeszcze jednego parowozu, my, jako powiat, pomożemy jej finansowo - obiecał starosta.
JaGA
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany