Ponad 200 osób chce pracować w USC

Ponad 200 ofert spłynęło do raciborskiego Urzędu Miasta w odpowiedzi na ogłoszenie o wolnym stanowisku urzędniczym młodszego referenta ds. obsługi kancelaryjno-biurowej w USC w Raciborzu. - Tak dużego zainteresowania ofertą pracy jeszcze nie mieliśmy - przyznają w kadrach UM w Raciborzu.
Niezbędne wymagania, jakie trzeba było spełnić, by móc starać się o pracę w raciborskim Urzędzie Stanu Cywilnego, nie były wygórowane - wykształcenie średnie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe nieposzlakowana opinia. Dodatkowymi, mile widzianymi atutami były natomiast: preferowane wykształcenie wyższe o kierunku administracyjnym, znajomość języka niemieckiego, doświadczenie w prowadzeniu sekretariatu lub kasy, znajomość ustawy o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych, kodeksu postępowania administracyjnego, instrukcji kancelaryjnej.
Na czym polega praca młodszego referenta, którą w Raciborzu chętnie wykonywałoby ponad 200 osób? W ogłoszeniu podano, że do zadań zatrudnionego należeć będzie: prowadzenie obsługi kancelaryjno-biurowej Urzędu Stanu Cywilnego, przyjmowanie korespondencji i jej rejestracja w elektronicznym systemie obiegu korespondencji, udzielanie informacji interesantom w zakresie działania Urzędu Stanu Cywilnego, archiwizacja dokumentów, prowadzenie w Urzędzie Stanu Cywilnego punktu kasowego, asystowanie przy uroczystościach zawierania związków małżeńskich podczas dyżurów przypadających w dni wolne od pracy i święta.
- Tak dużego zainteresowania ofertą pracy jeszcze nie mieliśmy - przyznają w kadrach UM w Raciborzu, gdzie trwa przeglądanie nadesłanych podań. - Wśród kandydatów są zarówno panie, jak i panowie. Więcej nie chcemy zdradzać, bo nie zapoznaliśmy się jeszcze z wszystkimi dokumentami - słyszymy.
JaGA



![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)



![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)






![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany