Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 grudnia 201009:21

Starosta zaprasza do castingu

Starosta zaprasza do castingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Po 25 osób z powiatów Märkische w Niemczech oraz raciborskiego ma wziąć udział w projekcie pt. Spotkania. Ich codzienne życie - pracę, obowiązki, pasje, zwyczaje, wypoczynek uwieczni na kliszy fotograf z Niemiec, a zdjęcia znajdą się w okolicznościowym albumie.

Chętni na bohaterów albumu, we wszystkich grupach wiekowych, już mogą się zgłaszać do starostwa. Tu porozmawia z nimi Paweł Newerla, znany raciborski historyk. Zbierze informacje o życiu bohaterów, które potem, w formie wywiadu, znajdą się w publikacji. Starostwu zależy, by pokazać zarówno przedszkolaków, jak i uczniów, osoby dorosły, aktywne zawodowo, a także starsze pokolenie. Niemcy wybiorą swoich 25 bohaterów. Tam również emerytowany niemiecki dziennikarz z powiatu Märkische przygotuje wywiady do książki.

- Wydanie albumu uświetni 10-lecie naszej współpracy - mówi starosta Adam Hajduk. - Nie wykluczamy, że osoby biorące udział w projekcie się spotkają, np. my wyślemy naszych mieszkańców do Niemiec - dodaje dla zachęty. Publikacja ma być gotowa do czerwca.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2011 r. Ankieta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie www.powiatraciborski.pl baner ALBUM "SPOTKANIA". Zainteresowanych prosimy o jej wypełnienie i przekazanie pocztą tradycyjną na adres starostwa.

(w)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.