Zamkowe Wakacje 2026 zakończone. Ponad tysiąc osób odwiedziło Zamek Piastowski

Zakończyła się tegoroczna edycja Zamkowych Wakacji organizowanych na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Cztery lipcowe spotkania przyciągnęły kilka tysięcy uczestników – dzieci, rodziców, dziadków oraz całe rodziny.
Ostatnia odsłona Zamkowych Wakacji 2026 odbyła się 30 lipca. Mimo upalnej pogody wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Raciborza i okolic. Organizatorzy podsumowują, że podczas czterech lipcowych edycji przez zamkowy dziedziniec przewinęło się kilka tysięcy osób.
Program tegorocznych wakacyjnych spotkań został przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach oraz całych rodzinach. Wśród letnich atrakcji znalazły się występy iluzjonisty Pawła Sztrekera, zajęcia taneczne prowadzone przez Joannę Dudkiewicz i jej Kidsiaki oraz spotkanie z EMI. Pierwsza odsłona to miasteczko konne ze stajnią Podkowa z Żerdzin.
Zamkowe Wakacje stały się okazją do wspólnej zabawy, aktywnego spędzenia czasu i rodzinnych spotkań w historycznej przestrzeni Zamku Piastowskiego.
Organizatorzy już planują kolejne wydarzenia dla dzieci. Trwają pierwsze przygotowania do programu ferii zimowych. Mieszkańcy mogą zgłaszać na FB zamku swoje propozycje dotyczące atrakcji i form spędzania wolnego czasu podczas przyszłych spotkań. Akcję sfinansował Powiat Raciborski.

















































![Tragiczny finał wyprzedzania na DK45 [KOMUNIKAT POLICJI] Tragiczny finał wyprzedzania na DK45 [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178660364255-951086-2-.jpg)
![Zderzenie Audi i VW Passata na drodze Racibórz–Lubomia [FOTO] Zderzenie Audi i VW Passata na drodze Racibórz–Lubomia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786713019img-6511-.jpg)









































![Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786774834plakat2slajder-1-.jpg)

![Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786776305jakub-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany