Partnerzy z Budapesztu odwiedzili Racibórz. Młodzi piłkarze rywalizowali w V4 Cup

Ponad 20 młodych piłkarzy z węgierskiego BMC FC Zugló oraz liczna grupa kibiców i przedstawicieli samorządu partnerskiej dzielnicy Budapesztu gościła w Raciborzu podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej V4 Cup. Wizyta była kolejnym elementem współpracy partnerskiej trwającej od 2008 roku.
W dniach 13-14 czerwca Racibórz gościł młodych sportowców z partnerskiej dzielnicy Zugló w Budapeszcie. Ponad 20 zawodników klubu BMC FC Zugló uczestniczyło w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej V4 Cup, który odbył się na stadionie przy ul. Srebrnej. Towarzyszyła im ponad 20-osobowa grupa kibiców oraz oficjalna delegacja samorządowa z wiceburmistrz Andreą Kinisch na czele.
W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło blisko 500 zawodników reprezentujących Polskę, Czechy, Węgry i Słowację. Na boiskach rywalizowało 50 drużyn. Wydarzenie zostało zorganizowane przez ProSport Active oraz MKS Unię Racibórz, a patronat nad nim objął prezydent miasta. Turniej otrzymał również wsparcie finansowe Miasta Racibórz.
Drużyna BMC FC Zugló rywalizowała w kategoriach U7 i U8. Młodsi zawodnicy zakończyli rozgrywki na dziewiątym miejscu, natomiast starsi uplasowali się na szóstej pozycji.
Pobyt gości z Budapesztu nie ograniczał się wyłącznie do sportowej rywalizacji. Młodzi uczestnicy mieli okazję poznać Racibórz i jego atrakcje. W programie znalazł się pobyt na kempingu Obora oraz wizyta w Aquaparku H2Ostróg.
Równolegle w mieście przebywała trzyosobowa oficjalna delegacja z Zugló. Jej członkowie uczestniczyli w Dniach Raciborza oraz obserwowali zmagania podczas V4 Cup. Odbyły się również spotkania z prezydentem Raciborza Jackiem Wojciechowiczem i wiceprezydentem Michałem Kuligą.
Goście zapoznali się z najnowszymi inwestycjami miejskimi, odwiedzając m.in. obiekt Piastor oraz strefę letnią H2Ostróg. W programie wizyty znalazło się także zwiedzanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz Pszczyny.
Współpraca między Raciborzem a Zugló będzie kontynuowana. Jeszcze w tym roku do Budapesztu wyjedzie 15-osobowa grupa młodzieży z Raciborza, która weźmie udział w obozie sportowo-kulturalnym.

















![Deszcz nie przestraszył fanów motoryzacji. Zlot w Sławikowie [FOTO] Deszcz nie przestraszył fanów motoryzacji. Zlot w Sławikowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783859092dsc-5650-.jpg)




![Dwie bramki w końcówce przesądziły o wyniku. Unia Racibórz uległa Fortunie [FOTO] Dwie bramki w końcówce przesądziły o wyniku. Unia Racibórz uległa Fortunie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783790092photo-46-z-57-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany