Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 marca 202612:44

Zmarł Józef Świerczek, wieloletni dyrektor raciborskich Wodociągów

Zmarł Józef Świerczek, wieloletni dyrektor raciborskich Wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

18 marca późnym wieczorem, w wieku 89 lat, zmarł Józef Świerczek, w latach 90. dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, działacz mniejszości, inicjator powrotu do lasu Widok kamienia Josepha von Eichendorffa.

Józef Świerczek urodził się 12 lipca 1936 roku w Brzeziu, dziś dzielnicy Raciborza. Mieszkał tu przez całe swoje życie. Zawodowo przez 43 lata związany był z wodociągami. Pracę rozpoczął 10 sierpnia 1954 roku i kontynuował ją aż do 30 listopada 1997 roku, po wielkiej powodzi.

Przeszedł wszystkie szczeble zawodowe: inspektor sieci domowej, majster sieci domowej, majster stacji pomp, główny mechanik, starszy referent techniczny, kierownik działu głównego mechanicznego i energetyki, starszy mistrz produkcji wody, zastępca dyrektora ds. technicznych, dyrektor zakładu, tymczasowy kierownik Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, likwidator Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu oraz dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu.

Józef Świerczek został odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi PRL, Medalem „Zasłużony dla Miasta Raciborza”, Odznaką „Zasłużony Pracownik Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach” oraz Odznaką „Zasłużony Pracownik Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska”.

Pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek. Rodzinie składane są najszczersze kondolencje.

swierczek-2

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 czerwca 202616:27

Praca ZUS 17 czerwca 2026 roku

Praca ZUS 17 czerwca 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Sport15 czerwca 202611:33

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO]

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.