Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 marca 202609:48

Maluchy w krainie dźwięku. Najmłodsi poznali muzyczny świat Śnieżki i siedmiu krasnoludków

Maluchy w krainie dźwięku. Najmłodsi poznali muzyczny świat Śnieżki i siedmiu krasnoludków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do 6. roku życia odbył się w ramach cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”. Tym razem mali uczestnicy wraz z rodzicami przenieśli się do muzycznej opowieści inspirowanej historią „Śnieżki i siedmiu krasnoludków”.

Spotkanie było okazją do wspólnego odkrywania świata dźwięków, rytmów i melodii. Koncerty z tego cyklu mają charakter edukacyjny i rozwojowy – pomagają budować więź między dziećmi i rodzicami, a jednocześnie pokazują, jak w kreatywny sposób spędzać czas z najmłodszymi. Dynamiczna i różnorodna muzyka zachęcała do ruchu, śmiechu oraz wspólnej zabawy.

Program wydarzenia opiera się na teorii i doświadczeniach amerykańskiego psychologa muzyki prof. Edwina E. Gordona. Zakłada ona, że w pierwszych latach życia dzieci są szczególnie wrażliwe na bodźce muzyczne. W tym czasie warto osłuchiwać je z różnymi skalami, rytmami i barwami dźwięków, co sprzyja rozwojowi tzw. audiacji wstępnej – zdolności rozumienia muzyki.

Podczas koncertu najmłodsi uczestnicy mogli doświadczać muzyki poprzez krótkie śpiewanki, rytmiczne zabawy i kontakt z różnorodnymi instrumentami. Taka forma pozwala dzieciom poznawać muzykę w sposób naturalny, podobnie jak uczą się mowy – poprzez słuchanie, naśladowanie i spontaniczną reakcję na dźwięk.

W muzycznej podróży dzieciom towarzyszyli doświadczeni muzycy filharmonii i orkiestr, a zarazem pedagodzy specjalizujący się w pracy z najmłodszymi. Spotkanie poprowadziła skrzypaczka i animatorka kultury Dorota Banaś.

Cykl „Maluchy w krainie dźwięku” odbywa się regularnie, a każde kolejne spotkanie poświęcone jest innemu tematowi i repertuarowi muzycznemu, który staje się inspiracją do nowych zabaw i muzycznych odkryć.

Autor: Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Sport13 czerwca 202609:47

Breaking Graffiti i Muzyka vol. 5 z bboy MACHINE

Breaking Graffiti i Muzyka vol. 5 z bboy MACHINE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Aktualności13 czerwca 202607:01

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.