W każdym szaleństwie jest metoda! Biblioteka w Ocicach zaprasza na spotkanie z dr Katarzyną Dzik o morsowaniu

Czy morsowanie faktycznie jest zdrowe, a jeśli tak – dla kogo? Jakie są naukowo potwierdzone korzyści i realne zagrożenia zimnych kąpieli? Jak przygotować się do pierwszego wejścia do lodowatej wody? W jaki sposób organizm reaguje na zimno i jak uczy się z nim „współpracować”? 30 stycznia gościem biblioteki w Ocicach będzie dr Katarzyna Dzik z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, badaczka od lat zajmująca się działaniem niskich temperatur na organizm człowieka, w szczególności na fizjologię mięśni.
W trakcie spotkania uczestnicy poznają zarówno wyniki badań naukowych, jak i praktyczne doświadczenia naszej prelegentki – osoby, która nie tylko bada zimno, ale również sama je regularnie praktykuje. Inspiracją do spotkania stał się m.in. głośny materiał filmowy dotyczący morsowania, w którym dr Katarzyna Dzik wyjaśnia mechanizmy działania chłodu, obala popularne mity i tłumaczy, dlaczego dla jednych morsowanie jest szansą na prozdrowotne korzyści, a dla innych może być niebezpieczne. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby zadać pytania, rozwiać wątpliwości oraz dowiedzieć się, czy morsowanie to aktywność dla każdego.
Spotkanie odbędzie się w piątek 30 stycznia o godz. 16:00 w bibliotece w Ocicach, ul. Tuwima 1. Wstęp wolny!




![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)






![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)


![Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772917307bez-nazwy-136-.jpg)

![Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772920562gre05192-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany