Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 grudnia 202517:02

54. edycja Turnieju Złota Kielnia – sukces uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu

54. edycja Turnieju Złota Kielnia – sukces uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu od lat z powodzeniem uczestniczą w prestiżowym Turnieju „Złota Kielnia”, który uchodzi za jedno z najważniejszych ogólnopolskich sprawdzianów umiejętności zawodowych w branży budowlanej. W tegorocznej, 54. edycji konkursu szkoła miała wyjątkowo silną reprezentację. Do eliminacji okręgowych, które odbyły się 17 grudnia w Gliwicach, przystąpiło aż ośmiu uczniów CKZiU nr 1.

Rywalizacja była bardzo wymagająca. W poszczególnych kategoriach startowało od kilkudziesięciu do ponad stu uczestników z całej Polski, co dodatkowo podkreśla rangę osiągniętych wyników. Uczniowie z Raciborza zaprezentowali się solidnie we wszystkich konkurencjach, potwierdzając wysoki poziom przygotowania praktycznego i teoretycznego.

W kategorii montaż systemów suchej zabudowy, w której rywalizowało 111 zawodników, Kacper Wycik zajął 14. miejsce. Uczeń zdobywa doświadczenie zawodowe w Firmie Ogólnobudowlanej PER-BUD Adrian Perszel. Na 18. miejscu uplasował się Dominik Bzinkowski, reprezentujący Usługi Ogólnobudowlane Piotr Morawin.

W konkurencji roboty malarsko-tapeciarskie, liczącej 90 uczestników, Dominik Klemenc osiągnął 24. miejsce. Praktyki zawodowe realizuje on w Zakładzie Malarsko-Tapeciarskim Roland Popela. Dawid Knura zakończył rywalizację na 67. miejscu, reprezentując firmę „Malkar” Roboty Ogólnobudowlane Karol Waduła.

Bardzo dobre rezultaty przynieśli uczniowie startujący w kategorii roboty posadzkarsko-okładzinowe, w której rywalizowało 57 zawodników. Mateusz Śmieja wywalczył wysokie, 3. miejsce, a Piotr Leś uplasował się na 26. pozycji. Obaj uczniowie są związani z Firmą Remontowo-Budowlaną „SEBA-POL” Sebastian Gdynia.

Równie dobrze zaprezentowali się uczestnicy w kategorii montaż i remont instalacji sanitarnych, w której startowało 36 zawodników. Patryk Krybus zajął 5. miejsce, reprezentując P.H.U. COMPLEX Łukasz Chmielewski, natomiast Łukasz Gawlikowski uplasował się na 8. miejscu, odbywając praktyki w firmie Nowak&Nowak Paweł Nowak.

Dzięki znakomitym wynikom Mateusz Śmieja oraz Patryk Krybus uzyskali awans do Finału Centralnego Turnieju „Złota Kielnia”. Decydujący etap rywalizacji odbędzie się podczas Targów Budownictwa w Poznaniu w dniach od 3 do 6 lutego 2026 roku i zgromadzi najlepszych młodych fachowców z całego kraju.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali Joanna Depta-Ładak oraz Piotr Parys. Osiągnięte rezultaty są efektem systematycznej pracy uczniów, zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia pracodawców, u których młodzież zdobywa praktyczne umiejętności zawodowe.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turnieju, ich opiekunom oraz firmom współpracującym ze szkołą za wkład w rozwój młodych specjalistów i godne reprezentowanie Raciborza na arenie ogólnopolskiej.

Autor: CKZU nr 1, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.