W grudniu ZUS wypłaci wcześniej świadczenia. Kto dostanie emeryturę lub rentę przed świętami?

Niektórzy emeryci i renciści w grudniu otrzymają pieniądze wcześniej. To dotyczy tych świadczeniobiorców, których termin płatności emerytury, czy renty ustalony jest na 20 i 25 grudnia. Do końca miesiąca ZUS wypłaci także świadczenia z terminem 1 stycznia.
ZUS wypłaca emerytury i renty w ustalonych dniach: 1., 6., 10., 15., 20. oraz 25. dnia miesiąca.
Jeśli któryś z tych dni przypada w dzień wolny od pracy lub w sobotę, świadczenie jest przekazywane wcześniej. Dlatego część grudniowych wypłat zostanie zrealizowana szybciej.
- W tym miesiącu wcześniejszą wypłatę otrzymali już świadczeniobiorcy, których termin wypłaty renty czy emerytury przypadł na 6 grudnia. Wcześniej pieniądze otrzymają także osoby z ustalonym dniem płatności na 20 grudnia. W tym przypadku świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 16 grudnia, natomiast przelewy na konta bankowe zostaną wysłane 18 grudnia. Z wyprzedzeniem przekazane zostaną również świadczenia z terminem 25 grudnia. Doręczenia pocztowe zostaną przygotowane 18 grudnia, a przelewy bankowe 22 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.
W grudniu część emerytów i rencistów otrzyma dwa świadczenia – grudniowe oraz styczniowe. Dotyczy to osób, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia. Emerytury i renty za styczeń zostaną im wypłacone do końca grudnia, niezależnie od sposobu doręczenia.
Coraz więcej osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe decyduje się na odbiór pieniędzy na konto. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala uniknąć oczekiwania na listonosza. Ubankowienie świadczeń długoterminowych obejmuje 80,8 proc. świadczeniobiorców.
- Aby otrzymywać świadczenie na konto, wystarczy wypełnić formularz EZP i przekazać go do ZUS-u Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem operatora pocztowego, polskiego urzędu konsularnego lub elektronicznie poprzez PUE / eZUS – dodaje rzeczniczka.
Beata Kopczyńska,
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
![Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769499412zrzut-ekranu-2026-01-27-o-08-36-24-.png)







![Dariusz Polowy: Podejmiemy działania by uchronić oświatę przed błędami prezydenta Wojciechowicza [WIDEO] Dariusz Polowy: Podejmiemy działania by uchronić oświatę przed błędami prezydenta Wojciechowicza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17695160751769510248img-20260127-102302-2-.jpg)











![Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu 2026 w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ] Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu 2026 w Raciborzu [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_16340358861426883343mistrzostwa_h2o_040--.jpg)





















![Środa pod znakiem alarmów fałszywych [RAPORT 998] Środa pod znakiem alarmów fałszywych [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766830840573922591-1143586664626326-270048820812468835-n-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany