Wandal pod pomnikiem Matki Polki. Groził przechodniowi

Policjanci prewencji zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta, który na Placu Mostowym w Raciborzu przy pomniku Matki Polki rozrzucał wiązanki oraz kwiaty złożone 11 listopada. Mężczyzna groził świadkowi, wyciągając w jego kierunku przedmiot przypominający broń, a podczas interwencji znieważył funkcjonariusza. Za swoje zachowanie usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
- W niedzielę dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na Placu Mostowym przy pomniku Matki Polki mężczyzna rozrzuca wiązanki i kwiaty złożone z okazji Święta Niepodległości. Gdy jeden ze świadków zwrócił mu uwagę, by zaprzestał, 44-latek wyciągnął w jego kierunku przedmiot przypominający broń. Zgłaszający natychmiast powiadomił służby. Na miejsce niezwłocznie przyjechali policjanci prewencji, którzy zastali agresywnego mężczyznę - informuje komenda.
- Podczas podejmowanych czynności sprawca znieważył jednego z policjantów, używając wobec niego słów wulgarnych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mundurowi przebadali go na zawartość alkoholu, miał w organizmie 2 promile. Policjanci zabezpieczyli przedmiot przypominajacy broń, który zostanie przesłany do szczegółowego sprawdzenia. 44-latek usłyszał zarzuty gróźb oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd - dodano w komunikacie.
![Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775226830659502147-122128067037079676-5223686915882823458-n-2-.jpg)






![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)











![Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775244910img-8159-.jpg)



![Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775192300p4021275-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz