Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 czerwca 202515:06

Almanach Prowincjonalny rozpoczął drugie 20-lecie!

Almanach Prowincjonalny rozpoczął drugie 20-lecie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sali kameralnej Domu Kultury „Strzecha”, gdzie w kwietniu 2005 roku narodziło się raciborskie czasopismo, w sobotę 31 maja 2025 roku odbyła się promocja 41. numeru „Almanachu Prowincjonalnego”.

Periodyk publikuje teksty autorów polskich i czeskich z dziedziny poezji, prozy, reportażu, eseju, felietonu i recenzji. Teksty wzbogacone są zawsze ciekawą fotografią. Nowy numer ukazał się już bez wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jednym z najwierniejszych autorów jest ks. prof. Jerzy Szymik, który współpracuje z „AP” od początku istnienia pisma. On też właśnie był, nie po raz pierwszy, gościem specjalnym wieczoru, promując świeżo wydany, trzynasty już tom poezji pt. Król Dawid. Rozmowę z gościem prowadził redaktor naczelny Marek Rapnicki, zaś o nastrój muzyczny – tym razem w wersji klasycznej – zadbał przy klawiszach Mateusz Wycisk.

Dobra poezja opisuje świat, próbuje go zmieniać, prowokuje do zadumy i refleksji, a czasem do śmiechu. Dlatego też spotkanie promocyjne, przy sali wypełnionej po brzegi, przerodziło się w interesujące rozmowy w kuluarach.

Autor: fot. M. Wiecha/RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202607:01

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.