Noc pełna interwencji – strażacy walczyli ze skutkami ulewy w powiecie raciborskim

Po intensywnych opadach deszczu, które przeszły nad powiatem raciborskim, służby ratunkowe miały pełne ręce pracy. Minionej nocy strażacy interweniowali w wielu miejscowościach, usuwając skutki gwałtownej ulewy, która spowodowała lokalne podtopienia, osunięcia błota oraz inne zagrożenia.
Najwięcej pracy mieli strażacy w Gminie Rudnik, gdzie odnotowano aż 8 zdarzeń, w których udział wzięło 21 zastępów. Niewiele mniej interwencji miało miejsce w Gminie Pietrowice Wielkie – tam zanotowano 7 zdarzeń i udział 15 zastępów. Na terenie miasta Racibórz doszło do dwóch interwencji, w których uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej.
Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu dużych ilości błota z jezdni (13 przypadków), pompowaniu wody z zalanych piwnic, usuwaniu powalonych konarów oraz odpompowywaniu wody z zalanego wiaduktu. Najbardziej intensywne działania prowadzone były przez całą noc w miejscowościach Pawłów i Rudnik. Rano służby nadal pracowały w kilku lokalizacjach, gdzie konieczne było dokończenie usuwania szkód.
Oprócz interwencji związanych bezpośrednio z burzą strażacy zostali wezwani również do innych zdarzeń. W Rudniku przy ul. Sylwestra interweniowano w związku z uwięzioną sarną. W Pogrzebieniu na ul. Pamiątki usuwano plamę substancji na jezdni, a na terenie Raciborza dwukrotnie uruchomiły się instalacje wykrywania zagrożeń – w obu przypadkach alarmy okazały się fałszywe.
Strażacy apelują do mieszkańców o ostrożność, zwłaszcza na terenach, gdzie nawierzchnia może być nadal śliska lub uszkodzona, oraz o zgłaszanie wszelkich niebezpiecznych sytuacji.




![W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786219457zrzut-ekranu-2026-08-8-o-21-43-43-.png)



![Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786204293img-4604-.jpg)



![Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786314071dsc-5043-.jpg)
![Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786255956photo-11-z-89-.jpg)










![Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1756670353gre09555-.jpg)






![Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786344163photo-19-z-63-.jpg)












![Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786363689dji-0442-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany