Historyczny sukces uczniów TEB Liceum i Technikum w Raciborzu! Reprezentanci Polski na V4 Student Esports Tournament

To wydarzenie na długo zapisze się w historii raciborskiej edukacji i e-sportu. Uczniowie TEB Liceum i Technikum w Raciborzu odnieśli ogromny sukces, zwyciężając w krajowych kwalifikacjach do międzynarodowego turnieju V4 Student Esports Tournament. W finałowym meczu, rozegranym na kampusie Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku, pokonali 2:0 drużynę z Technikum Administracyjno-Usługowego w Łodzi. Tym samym zostali oficjalnymi reprezentantami Polski w międzynarodowych rozgrywkach młodzieżowego e-sportu.
W skład zwycięskiej drużyny wchodzą:
Kamil Kałus
Jakub Zuber
Patryk Marzol
Maciej Bęś
Remigiusz Czech
Opiekunem i trenerem zespołu jest pan Paweł Bieganowski, który od początku wspierał rozwój sekcji e-sportowej w szkole.
– Ta drużyna to efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy, treningów po lekcjach i ogromnego zaangażowania uczniów. To nie tylko świetni gracze, ale też zgrany zespół, który potrafi współpracować i myśleć strategicznie. Jestem przekonany, że w październiku pokażą się z jak najlepszej strony również na arenie międzynarodowej – mówi trener.
Co to jest V4 Student Esports Tournament?
V4 Student Esports Tournament to prestiżowe zawody organizowane z myślą o uczniach z krajów Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Turniej ma na celu promowanie zdrowej rywalizacji, współpracy i rozwoju kompetencji cyfrowych wśród młodzieży. Dla wielu uczestników to pierwszy krok w stronę profesjonalnej kariery e-sportowej.
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 9–12 października w słowackim mieście Nitra, gdzie najlepsze drużyny szkolne z regionu zmierzą się w emocjonujących rozgrywkach.
Co oznacza ten sukces dla Raciborza?
To pierwsza w historii miasta taka reprezentacja w e-sporcie na poziomie międzynarodowym. Uczniowie TEB Liceum i Technikum w Raciborzu nie tylko zdobyli prestiżowy tytuł, ale również podpiszą juniorskie kontrakty z Narodową Drużyną Esportu – co może otworzyć przed nimi drzwi do profesjonalnej sceny gamingowej w Polsce i za granicą.
Sukces drużyny e-sportowej to również powód do dumy dla całej społeczności szkolnej, nauczycieli i rodziców, którzy wspierali młodych zawodników na każdym etapie.
Przyszłość młodych graczy
E-sport to dziś prężnie rozwijająca się dziedzina, w której nie brakuje profesjonalizmu, pieniędzy i możliwości rozwoju osobistego. Udział w tak prestiżowym turnieju to nie tylko przygoda życia, ale również okazja do zdobycia cennych doświadczeń, nawiązania kontaktów i dalszego rozwoju kariery w branży gier komputerowych, technologii czy mediów.
Racibórz może być dumny – młodzież z lokalnej szkoły pokazała, że pasja i determinacja mogą zaprowadzić bardzo daleko.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w Nitrze!


![Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777634797dsc-2483-.jpg)
![Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777700688bez-nazwy-64-.jpg)



![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)






![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)
![XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746883969dsc-4101-.jpg)


![Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777660271dsc-0612-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)
![B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777759770686903400-1579574387502854-249400630743473111-n-.jpg)




![Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777703399677212520-1419168206922373-564694528003850730-n-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany