Akcja pod Auchan. Zatrzymany za kradzież paliwa, jazdę bez uprawień i narkotyki

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali kierującego volkswagenem passatem, który chwile wcześniej dokonał kradzieży paliwa. 28-latek nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami, znajdował się pod wpływem środków odurzających, a w jego samochodzie policjanci ujawnili narkotyki. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
- Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 kwietnia. Podczas patrolu policjanci wydziału prewencji zauważyli pojazd marki volkswagen passat, który chwile wcześniej miał dokonać kradzieży paliwa na ulicy Odrodzenia. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, ze 28-letni kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów - informuje raciborska komenda.
Akcja rozegrała się na oczach klientów Auchan pod Oborą. Radiowóz na sygnałach tuż przed rondem zatrzymał kierowcę passata. Czynności policji trwały około godzinę.
- Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Na miejsce wezwano policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy przeprowadzili badanie narkotesterem. Wynik wykazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo, podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli narkotyki ukryte na tylnym siedzeniu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 28-latek w jednym ze sklepów na ulicy Reymonta dokonał także kradzieży artykułów alkoholowych o wartości blisko 1000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia - dodano w komunikacie.











![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)

![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)
![Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177598891308-20260401-zbrojenie-deskowanie-i-betonowanie-scian-niskich-obiekt-md1-podpora-p1-.jpg)
![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)

![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)









![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)
![Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776004016photo-115-z-117-.jpg)





![Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776030090dsc-7778-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany