Magdalena Wala na Dzień Kobiet z książką w bibliotece

Co łączy Ślązaków i Mazurów? Czy urlop w Gruzji może zainspirować do napisania powieści o kobietach w czasie wojny polsko-bolszewickiej? Na te i inne pytania odpowiedziała w piątkowe popołudnie goszcząca w Filii nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu autorka powieści historyczno-obyczajowych Magdalena Wala.
Magdalena Wala zarówno w życiu jak i w powieściach chętnie podróżuje. W swojej twórczości zabiera czytelników m.in. na targane wichrami historii Mazury i Górny Śląsk oraz do mitycznej krainy Nawii. Kiedy nie pisze, to wyrusza na dalekie wyprawy – dwa tygodnie temu wróciła z Kambodży. Jak sama mówi, podróże pomagają jej w pracy twórczej, czego przykładem może być powieść „Pani z wieży” zainspirowana pobytem w Gruzji. W tym roku szkolnym autorka zrezygnowała z pełnego etatu nauczycielki historii, ale wykształcenie pomaga jej w pisaniu historycznych powieści, pozwala uniknąć rażących błędów i ułatwia korzystanie z historycznych źródeł. Choć w swoich powieściach często sięga po historię pierwszej połowy XX wieku, to musi uważać by nie zostać za długo w przeszłości – mazursko warmińska seria „Między jeziorami” porusza tyle ciężkich tematów, że autorka musiała zrównoważyć ją potem napisaniem czegoś „lżejszego”.
W trakcie spotkania nie zabrakło pytań o najbliższe plany pisarskie i podróżnicze. Intrygująco zapowiada się najbliższa powieść, której akcja częściowo będzie toczyć się wokół sztuki browarnictwa. W oczekiwaniu na tą pozycję zachęcamy do sięgnięcia po książki Magdaleny Wali dostępne w zbiorach raciborskiej biblioteki!









![Most nad Odrą pod Raciborzem na ostatniej prostej. Wielka przeprawa może być gotowa jeszcze w tym roku [FOTO] Most nad Odrą pod Raciborzem na ostatniej prostej. Wielka przeprawa może być gotowa jeszcze w tym roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17864772720x0-22-2-.jpg)






![Chmiel, historia i czeski humor. Pierwsze Dożynki Chmielne na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Chmiel, historia i czeski humor. Pierwsze Dożynki Chmielne na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786440636plakat-dozynki-.jpg)









![Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786363689dji-0442-.jpg)
![Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786344163photo-19-z-63-.jpg)





























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany