Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 marca 202508:55

Mieszkania w Kuźni Raciborskiej coraz bliżej realizacji

Mieszkania w Kuźni Raciborskiej coraz bliżej realizacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

Podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Prezes Zarządu SIM Śląsk Południe Sp. z o.o., Renata Lemańska, przedstawiła aktualny stan inwestycji przy ul. Józefa Bema.

- Projekt obejmujący 88 mieszkań jest kontynuowany i nabiera nowej dynamiki. Wprowadzone zmiany finansowe, w tym zastosowanie technologii tradycyjnej oraz obniżenie kwoty partycypacji, mają sprawić, że oferta stanie się bardziej przystępna dla przyszłych najemców. Wkrótce ruszy nowa rekrutacja poprzedzona kampanią informacyjno-promocyjną, a budowa planowana jest na przełomie 2025 i 2026 roku. Spółka zabezpieczyła finansowanie i dostęp do kredytów, co gwarantuje stabilność realizacji inwestycji - tak można w skrócie streścić to, co się dzieje wokół SIM w Kuźni Raciborskiej.

- Najważniejsze ustalenia: Projekt jest kontynuowany i nabiera nowej dynamiki! Wprowadzone zostaną korzystne zmiany finansowe, m.in. bardziej elastyczna formuła finansowania – zmiana technologii na tradycyjną oraz obniżenie kwoty partycypacji, co uczyni ofertę bardziej przystępną dla przyszłych najemców. Nowa rekrutacja na mieszkania ruszy wkrótce – zostanie poprzedzona profesjonalną kampanią informacyjno-promocyjną. Spółka przedstawi plan rzeczowo-finansowy oraz ramowy harmonogram prac. Pierwsze wbicie łopaty pod inwestycję planowane jest na przełomie 2025 i 2026 roku. Spółka pozyskała finansowanie oraz dostęp do kredytów, co zapewni stabilność realizacji projektu. To świetna wiadomość dla mieszkańców Kuźni Raciborskiej! Inwestycja nie tylko zwiększy dostępność mieszkań, ale także przyczyni się do rozwoju naszego miasta - podał magistrat.

- Zachęcona przez stronę rządową Gmina Kuźnia Raciborska, podobnie jak i inne gminy przystąpiła w 2021 r. do Spółki SIM Śląsk-Południe z nadzieją na szybką realizację osiedla składającego się z pięciu budynków mieszkalnych (pierwotnie z liczbą mieszkań ponad 100) obecnie z 88 mieszkaniami. Gmina do spółki jako wkład niepieniężny (aport) przekazała działki przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe nieruchomości o powierzchni blisko 1,5 ha. Spółka zasilona również została aportem finansowym w kwocie ponad 6 milionów zł. Pochodzących z rządowego dofinansowania z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Spółka dysponuje też prawomocnym pozwoleniem na budowę. Według harmonogramu jaki już kilka miesięcy temu, w marcu 2024 roku zaktualizowała spółka, pierwsze budynki mają być gotowe w czwartym kwartale 2026 roku. Planowany termin rozpoczęcia i zakończenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych przypada na trzeci i czwarty kwartał bieżącego roku. Ogólna sytuacja spółek SIM, których w Polsce istnieje ok. 40, a które podobnie jak SIM Śląsk-Południe powołane zostały przy udziałach samorządów gminnych oraz Krajowego Zasobu Nieruchomości ponad 3 lata temu nie może się pochwalić dużymi osiągnięciami. Zdecydowana większość z nich jest jeszcze w procesach organizacyjnych i przygotowawczych do inwestycji, niewiele z nich rozpoczęło prace budowlane a znikoma ilość może się pochwalić oddaniem jakichkolwiek lokali mieszkalnych do użytkowania - informował jesienią zeszłego roku burmistrz Wojciech Gdesz w odpowiedzi na pytania swojego poprzednika, Pawła Machy, zaniepokojonego brakiem postępów w sprawie SIM. To za jego kadencji przystąpiono do inicjatywy. Czytaj: Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport13 maja 202622:49

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO]

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Finały rzadko bywają zwykłymi meczami. Nawet jeśli końcowy wynik sugeruje wyraźną przewagę jednej drużyny, to za takim spotkaniem często kryje się znacznie więcej emocji, historii i sportowych podtekstów. Tak było również w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki „Volley Amigos 35”, w którym Volley Pszów pokonał Omertę Racibórz 3:0.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.