Uszkodzenie gazociągu przy Kwiatowej. Pomoc medyczna w Zabełkowie

Cztery interwencje odnotowali podczas wtorkowej (11.02.) służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Zabełkowie i Raciborzu.
Pierwsze zdarzenie minionej służby miało miejsce o godzinie 9.19 na Placu Długosza w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zwisającym przewodzie elektrycznym. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań. Polegały one na sprawdzeniu napięcia w przewodzie oraz jego zabezpieczeniu. Strat materialnych oraz osób poszkodowanych nie odnotowano.
O godzinie 13.30 trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP pognały na ulicę Kwiatową w Raciborzu-Miedoni. Doszło tam do uszkodzenia gazociągu przez operatora koparki podczas prac ziemnych. Strażackie działania na miejscu zdarzenia skupiły się na zabezpieczeniu terenu akcji w oczekiwaniu na przybycie pogotowia gazowego, które zajęło się usunięciem awarii. Na czas prowadzenia działań DK 45 na tym odcinku była nieprzejezdna. Straty materialne wynikające ze zdarzenia oszacowano na kwotę 8 tys. złotych.
Ostatnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.33 przy ulicy Słonecznej w Zabełkowie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności udzielenia pomocy medycznej starszej osobie. W związku z brakiem wolnej karetki do akcji zadysponowano strażaków w sile dwóch zastępów PSP oraz jednego zastępu OSP. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.
Czytaj także




![Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761656995seniorzy-.jpg)




![Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761741813manewry-.jpg)








![W Pawłowie oddano do użytku zbiorniki retencyjne. Mają zapobiec podtopieniom wsi [FOTO i WIDEO] W Pawłowie oddano do użytku zbiorniki retencyjne. Mają zapobiec podtopieniom wsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761757029dsc-9652-.jpg)

























![Scalanie gruntów - inwestycja w rozwój wsi i rolnictwa Powiatu Raciborskiego [FOTO i WIDEO] Scalanie gruntów - inwestycja w rozwój wsi i rolnictwa Powiatu Raciborskiego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761754925dsc-7601-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany