Przyjedzie ostatni czeski SOR

Na podwórzu Przedsiębiorstwa Komunalnego zaparkuje dzisiaj ostatni duży autobus czeskiej firmy SOR. Dwa mniejsze przyjadą w przyszłym tygodniu. – Są to ostatnie autobusy, które udało nam się zakupić w ramach tego kontraktu. Niebawem ogłosimy przetarg na następne – zapewnia Elżbieta Nawara, wiceprezes PK.
Do końca 2013 roku Przedsiębiorstwo Komunalne chce wymienić cały tabor autobusowy. W tym roku udało się już zakupić dziewięć nowych autobusów czeskiej firmy SOR Libchavy, trzy większe, w których miejsca jest dla 106 osób, i sześć mniejszych - dla 71 pasażerów. Siedem z nich już wozi pasażerów. Mają one klimatyzację, podjazdy dla niepełnosprawnych i elektroniczne wyświetlacze.
Dzisiaj na podwórzu przedsiębiorstwa zaparkuje ostatni duży autobus. W następnym tygodniu dołączą do niego jeszcze dwa mniejsze. – Są to już ostanie autobusy, jakie udało nam się zakupić w ramach tego kontraktu. Niebawem ogłosimy przetarg na kolejne dziewięć – zapewnia wiceprezes raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Elżbieta Nawara. – 18 nowych autobusów bez problemu obsłuży wszystkie linie. Zostawimy sobie dwa starsze, żeby w razie awarii nie trzeba było zmieniać rozkładu jazdy – dodaje wiceprezes PK.
(k)



![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)











































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany