Katastrofa. Policjanci z Raciborza na ćwiczeniach w szpitalu

Policjanci z komendy w Raciborzu wzięli udział w ćwiczeniach, zorganizowanych przez Szpital Rejonowy w Raciborzu. Działania miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych, w przypadku katastrofy z udziałem wielu osób. Stałe doskonalenie współdziałania funkcjonariuszy służb ratunkowych ma na celu ich właściwe przygotowanie do sytuacji realnego wystąpienia takich zdarzeń.
Wczoraj na terenie Szpitala Rejonowego w Raciborzu odbyły się ćwiczenia z zakresu działań w przypadku tzw. zdarzeń mnogich. Scenariusz zakładał, że w jednym z budynków na terenie miasta doszło do pożaru, w wyniku czego kilka osób wymagało pomocy. Natychmiast zostały poinformowane wszystkie służby ratunkowe oraz referat bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.
Na miejscu pojawili się policjanci, którzy pomagali osobom, które wyszły o własnych siłach z budynku dostać się w bezpieczne miejsce, a także zabezpieczali miejsce zdarzenia i udzielali pierwszej pomocy. Chwilę potem na miejscu zjawili się strażacy PSP i OSP oraz zespoły Pogotowia Ratunkowego, którzy działali już według własnych procedur. Wszystkich poszkodowanych przetransportowano do SOR w Raciborzu, gdzie została im udzielona potrzebna pomoc.
W chwili, kiedy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, służby muszą działać szybko i skutecznie. Jednym z najlepszych do tego sposobów są właśnie ćwiczenia. Dzięki nim policjanci, strażacy i medycy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wypracowania najlepszych procedur postępowania.
Pomimo tego, że były to tylko ćwiczenia, wszyscy uczestnicy zaangażowali się w nie na 100%. Od odpowiedniego przepływu informacji, poprzez umiejętności związane z akcją ratunkową, po kwestie formalne i dowodzenie akcją. Te wszystkie czynniki w sytuacji kryzysowej są bardzo istotne i nie może być miejsca nawet na najmniejszy błąd. W takich sytuacjach w grę wchodzi bowiem zdrowie i życie wielu ludzi.

















![Racibórz w 2026 roku spodziewa się ponad 22 mln zł ze sprzedaży mienia gminnego [LISTA OFERT] Racibórz w 2026 roku spodziewa się ponad 22 mln zł ze sprzedaży mienia gminnego [LISTA OFERT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1718734316-dsc1592-easy-resize-com-.jpg)













![Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752733214473090246-9220030134685296-7074520657951529944-n-.jpg)


































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany